Presunúť na hlavný obsah

10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Zdravie

Nafúknuté brucho z nás opticky robí niekoho iného a to bez toho, aby sme vôbec niečo predtým zjedli. Spoznajte desatoro potravín, ktoré vám v boji s ním môžu pomôcť.

Poznáte to, ráno sa prebudíte a hoci si dáte možno len pohár čistej citrónovej vody alebo kávu, vaše brucho sa ihneď nafúkne, ako keby ste práve zjedli výdatné raňajky. Veľa žien, ktoré trpí týmto problémom hľadá riešenie a skúša diétovať. My však odporúčame vyskúšať oveľa prirodzenejšiu cestu pre telo v podobe zostavenia jedálnička bohatého na probiotiká, vlákninu a teda zeleninu a obilniny.

Prečítajte si: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Probiotické jogurty

Obsah živých probiotických baktérií, ktoré sa nachádzajú v jogurte pomáha vyvážiť tie, ktoré sú v črevách a spôsobujú nafukovanie.

Jablká 

Sú výborným zdrojom rozpustnej vlákniny, ktorá má pozitívne účinky na tráviaci proces, čím prispieva k lepšej činnosti čriev.

Banán

S nafukovaním brucha môže súvisieť aj nedostatok magnézia, čo potom vplýva na fungovanie žalúdka a následne môže dochádzať k nafukovaniu. Banán by preto nemal vo vašej strave chýbať.

Špargľa

Má výborné močopudné účinky a telo zbavuje nadmerného zadržiavania vody. Je jedným z najpopulárnejších „bojovníkov“ voči nafúknutému bruchu. 

Avokádo

Skvelý zdroj omega 3-mastných kyselín, ktoré zasýtia a pritom telo a tráviaci systém nezaťažia, práve naopak. 

Stopkový zeler

Zadržiavanie vody a črevných plynov je vďaka pravidelnej konzumácii zeleru potlačené. Podporuje tiež zdravé trávenie a v jedálničku by preto nemal chýbať.

Cuketa a uhorka

Obsahuje nerozpustnú vlákninu, vďaka ktorej sa zlepší váš tráviaci systém a predídete tiež zápche. Pravidelné vyprázdňovanie je dôležité a cuketa so svojím minimom kalórií a zaťažením je ideálnou voľbou.

Natural hnedá ryža

Zdroj nerozpustnej vlákniny. Zasýti na dlhý čas a zabráni tomu, aby sme siahali po inom jedle a preťažovali svoj tráviaci systém. To všetko prispieva k prirodzenejšiemu a lepšiemu tráveniu. 

Neprehliadnite: Pridajte do raňajok tieto dve zdravé suroviny: Sú bohaté na omega 3-mastné kyseliny a znižujú hladinu cholesterolu

Zázvor

Uvoľní svaly tráviaceho systému a vďaka tomu dochádza k minimalizovaniu nafúknutého brucha. 

Kurkuma

Má doslova nedoceniteľné účinky, najmä čo sa týka nafukovania a tráviaceho systému. Stačí jej naozaj málo a tento žltý zázrak doslova zmení váš pocit vnímania a konzumácie jedál.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe