Presunúť na hlavný obsah

Kráľovské cvičenie na predĺženie veku: Vyskúšajte každé ráno robiť cvik pre dlhovekosť

Fitness

Vedeli ste o tom, že práve cvičením si dokážete predĺžiť život? To už je celkom slušná motivácia na to, vyskúšať každé ráno robiť tzv. cvik pre dlhovekosť. A v čom spočíva?

Nároky na životný štýl čoraz viac stúpajú a s nimi aj chuť robiť viac pre svoje telo i zdravie. Je preto pochopiteľné, že nás láka dlhovekosť v zmysle predĺženia si mladosti v čo najdlhšiu periódu života. 

Čítajte tiež: Táto časť ženského tela starne najrýchlejšie: Poradíme vám cviky, ktorými si predĺžite mladosť

Cvik pre dlhovekosť a kráľovské držanie tela

Vyskúšajte preto zaradiť do svojej rannej rutiny cvik, ktorý je vynikajúcim pretiahnutím celého tela, predovšetkým však chrbta. Okrem toho, že zlepšuje core držanie tela a pomáha pri skolióze, prispieva tiež k zlepšeniu krvného obehu.

Cvik, v ktorom sa dáte do pozície tzv. hada spočíva v tom, že si ľahnete na žinenke na brucho. Dlaňami sa opriete o zem a hornú časť trupu zdvihnete do poloblúka až po pás, resp. až spodná časť brucha zostáva pritisnutá k podložke. Ruky sú vystreté a šírkou na úrovni šírky ramien. Tvár a pohľad smerujú dopredu. V takejto pozícii v maximálnom možnom záklone vydržte aspoň 10-15 sekúnd. 
Potom sa vyskúšajte v rovnakej polohe otočiť doľava (vytáčate hlavu aj trup tak, aby ste zahliadli pätu pravej nohy, t.j. nohy vždy opačnej strany ako sa vytáčate) a vydržte ešte v takejto polohe. Následne vymeňte stranu a to isté urobte doprava. Cvik vyzerá jednoducho, ale pri správnom dýchaní pocítite všetky namáhané časti v oblasti krčnej chrbtice. 

Po vykonaní cviku je preto dôležité, aby ste sa vedeli aj uvoľniť a telu dopriať harmóniu. Zostaňte preto potom chvíľu ležať v polohe na bruchu, uvoľnite telo, ruky a nohy môžete roztiahnuť. 

Neprehliadnite: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Kráľovské držanie tela a cesta k dlhovekosti

Tento cvik v sebe spája niekoľko atribútov dôležitých pre správne fungovanie a životný štýl. Okrem toho, že ide o cvik, pri ktorom je dôležitá súhra dýchania a strečingu, posilňujete ním aj usporiadanie niektorých vnútorných orgánov, vrátane obličiek a pečene. 
Pravidelným zaradením do svojej rutiny v kombinácii s životným štýlom a jedálničkom, ktorý podporuje trávenie, pocítite na svojom tele zmeny. 

Odmenou je kráľovské držanie tela, eliminovanie bolestí krčnej chrbtice, ale aj pocit ľahkosti a chuti do života. Budete sa cítiť oveľa vitálnejšie bez ohľadu na vek. Pravidelným cvičením si totiž dokážete predĺžiť život. Je to cesta k dlhovekosti, ku ktorej potom postupne môžete pridávať ďalšie nové poznatky a verte, že vás to bude prirodzene motivovať. Veď kto by sa nechcel cítiť dlhodobo mlado. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe