Presunúť na hlavný obsah

Najproblematickejšia partia tela u žien je podľa trénera táto: Ak sa ňu zameriate včas, dokážete z nej urobiť prednosť

Zdravie a relax

Ženy zväčša vždy bojujú so svojím telom. Málokedy sú totiž s vlastnými krivkami spokojné. Tréner nám prezradil, ktorá partia je najkritickejšia, no napriek tomu z nej dokážete urobiť veľkú prednosť.

Dokáže najviac potrápiť, no získate stratený sexappeal

Všetky vieme, že osí pás pridáva na sebavedomí, to je jasné. "Mať dokonalé, vyformované a vyrysované brucho je snom hádam každej mojej klientky. No zároveň ide aj o jednu z najproblematickejších častí ženského tela vôbec."

"Obzvlášť po pôrode, sa z tejto partie zhadzuje o niečo ťažšie. No napriek tomu, je práve táto časť nášho tela, jednou z najdôležitejších, akú vôbec máme. Ak chcete mať štíhly pás a obzvlášť spodné brucho, bez práce a odriekania to nepôjde. Na to sa treba jednoducho od začiatku nastaviť," vysvetľuje fitness tréner Pavol Turánik. 

Inšpirujte sa: Plavky so sebou: Štýlové jazerá a bazény na kúpanie u nás a v okolí, ktoré si na prvý pohľad zamilujete

Keď sa však práve v tejto oblasti dostanete do formy, prinavráti vám to sexappeal a aj stratené sebavedomie. Mať totiž ploché brucho je neuveriteľne sexi a okolie si to okamžite všimne.

"Mnohé ženy prídu s tým, že právee daná partia je pre ne prioritou. Netreba však zabúdať na to, že cvičenie nemôže byť dlhodobo vnímané ako sústredenie sa na jedinú časť tela, ale treba to striedať. Vtedy sa aj efekt dostaví oveľa skôr. "

5 minútové cviky, ktoré zvládnete aj doma v obývačke

1. Príťah kolien k hrudníku

Ľahnite si na chrbát. Nohy sú vo vonkajšej rotácii, teda členky sú od seba viac vzdialené ako kolená. Pomaly urobte pritiahnutie kolien smerom k hrudníku. Základ je, že sa neopierate o ruky. 

Ideálne je urobiť pri každom cviku 10 opakovaní v troch sériách. Nezabúdajte na to, že dôležitá je v tomto prípade kvalita, nie kvantita. Preto si dávajte pozor na samotné dýchanie aj techniku. 

2. Poloha embrya 

Opäť si ľahnite na chrbát, nohy pokrčte v kolenách a  nechajte ich opreté o chodidlá. Ruky dajte do pozície ako keby ste objímali balón. Pomaly zdvihnite jednu nohu hore. Prestriedajte obe.

Počas pohybu nesmie prísť k posunu panvy, prehnutiu v chrbte a ani zdvihnutiu ramien. Ak si to chcete sťažiť, zdvíhajte obe nohy naraz. Aj v tomto prípade, však bude pohyb späť najskôr jednou a potom druhou nohou.

3. Rotácia trupu

Stále ležíte na chrbáte, nohy pokrčíte v kolenách. Pomaly zdvihnite hlavu a hornú časť hrudníka nahor. Rotujte na jednu stranu, potom späť, ale stále držte hore. Spúšťajte dole, ale nepoložte sa.

Celé by vám to malo vyjsť na štyri doby. Zdvihnutie hlavy a trupu - jeden, rotácia dva, rotácia späť a podržanie - tri, spúšťate dolu - štyri.

Neprehliadnite: Dajte si pozor na chĺpky v oblasti bikín: Tomu, ako sa upravujete tam dolu, by mal podliehať aj výber plaviek

Účinné tipy od trénera:

  • Pri cvičení brucha nezabúdajte na to, že nemôžete uprednostňovať kvantitu nad kvalitou. Je totižto nezmysel, ak niekto tvrdí, že 40 nekvalitných opakovaní vám prinesie lepšie výsledky ako 5 - 10 kvalitných a pomalých.
  • Brucho cvičte 3krát do týždňa ak chcete vidieť výsledky.
  • Vynechajte na pár týždňov mliečne produkty a výrobky z bielej múky.

- Najčítanejšie -