Presunúť na hlavný obsah

Osvedčené cviky na paže: Cvikmi z pohodlia domova sa zbavíte trasľavých rúk už po pár dňoch

Fitness

Trasľavé paže sú nočnou morou leta takmer každej ženy. A nie sú nič, čo by sa nedalo upraviť. Treba len vedieť, ako na to.

Odhodlanie na prvom mieste

Dôležitá je vôľa a odhodlanie. No a čas, aby sme boli presnejší. Ak sa chcete hneď vyhovárať, že si nenájdete ani len hodinku na návštevu posilňovne či domáce cvičenie, tak to môžete rovno zabaliť. Keď sa chce, tak sa dá... 

Dosiahnuť krásne a vytvarované ramená a paže môžete rôznymi cvikmi a pomôckami. Najúčinnejšie sú však staré známe kľuky. Nezáleží ale na tom, či ich urobíte 100 alebo 20. Viac, ako na číslo, by ste sa mali sústrediť na samotný cvik. 

Prečítajte si: Ploché brucho za 14 dní vďaka týmto cvikom: Inšpirujte sa jednoduchými, no účinnými radami trénera

Cvičiť sa dá všade

No na rozdiel od brucha a zadku, môžete na svojich ramenách popracovať aj z pohodlia svojej kancelárie a namiesto činiek môžete použiť pollitrové fľaše naplnené vodou. Rovnako však, ako pri spomínaných kľukoch, sa zo začiatku sústreďte na správne prevedenie cviku ako na množstvo.

V tomto prípade sa postavte rovno, do každej ruky chyťte jednu fľašu naplnenú vodou - postačia pre začiatok pol litrové. Nohy dajte na šírku bokov a ruky upažte a začnite rotovať každú ruku do inej strany. Urobte 3x po 20 opakovaní každý deň. V práci alebo doma.

Mohlo by vás zaujímať: 7-dňový plavkový lastminute: Takto si vyrysujete postavu a so sebavedomím vyrazíte na pláž

Trochu iné plávanie

Plávanie je výborným cvikom nielen na ruky, ale aj chrbát. Ak neobľubujete mestské kúpele a nemôžete sa pochváliť ani domácim bazénom, môžete vyskúšať plávanie „nasucho“. Ľahnite si na podložku a vystrite si ruky pred seba. Odlepte hrudník od podložky do výšky cca 10 cm a začnite naraz kmitať rukami aj nohami. Cvičiť ho môžete v časovom intervale – vždy po 60 sekúnd. Zopakujte 4-krát.

Neprehliadnite: Zničte brušný tuk: Kombinácia jedného cviku a tejto superpotraviny vám zaručí výsledky v priebehu 4 týždňov

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe