Presunúť na hlavný obsah

Dokonalý pás už za pár týždňov! Pomôžu vám k tomu tri jednoduché cviky

Fitness

Ženám automaticky dodá sebavedomie, chlapom zasa pomotá hlavy. Nie nadarmo je úzky pás považovaný za jednu z najväčších ženských predností. Ako ho však dosiahnuť?

Štíhly driek nie je len akýmsi módnym trendom, ktorý k nám prišiel v modernej dobe, práve naopak. Úzky pás bol považovaný za symbol ženskej krásy už v stredoveku, kedy sa kráľovné a grófky snažili pomocou korzetu dosiahnuť osí pás. Dnes však ženy nie sú zahalené kilami oblečenia, a tak si musia pomôcť inou, prirodzenejšou cestou. Našťastie existuje mnoho cvikov, ktoré nám pomôžu spomínaný korzetový efekt dosiahnuť. Vybrali sme pre vás tri najúčinnejšie, ktoré si rozhodne zamilujete, najmä kvôli nízkej náročnosti a rýchlemu efektu. 

Prečítajte si aj: Dva cviky, ktorými dosiahnete ideálnu hrúbku stehien: Mužom sa páči tento pomer, ale ženy chcú vždy niečo iné

Šikmé skracovačky

Skracovačky patria k obľúbeným cvikom na brucho. Niet divu, okrem toho, že nie sú náročné, k nim totiž nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky, len vlastné telo. Vedeli ste však, že už len malá zmena dokáže pôsobiť aj na inú časť brucha? Ak chcete pomocou tohto cviku dosiahnuť osí pás, pri vystretej polohe ležmo nasmeruje zohnuté kolená do jednej strany. Už pri niekoľkých zdvihnutiach pocítite bočné svaly. Stačí vám zopár opakovaní - no nezabúdajte nohy prestriedať. 

Horolezec

Ak ste milovníci planku, týmto cvičením vás rozhodne potešíme. Dajte sa do pozície veľkého planku - nedržte váhu svojho tela na predlaktiach, ale dlaniach. Namiesto držania tela však nohy striedavo prekladajte v smere diagonály, to znamená pravé koleno k ľavému lakťu a naopak. Začnite na 30 sekundách a každý deň pomaly pridávajte. Výsledok an seba nenechá dlho čakať!

Hviezdica 

Aj keď sa tohto cviku mnoho z vás spočiatku zľakne, stojí za to, aby ste ho vyskúšali. Váhu tela preneste na predlaktie - akoby ste robili bočný plank. Najskôr dvíhajte súbežne voľnú ruku a nohu, dávajte však pozor na to, aby ste sa neopierali o zápästie a aby ste hlavne cvik vykonávali pomaly, inak totiž nemá efekt. Po desiatich zdvihnutiach strany prestriedajte.

Ak chcete dosiahnuť ešte rýchlejší efekt, najideálnejšie by bolo, ak by ste po pravidelnom cvičení zaradili do svojho štýlu aj beh alebo rýchlu chôdzu, ktoré majú priaznivý vplyv pri formovaní dokonalého pásu. Dôležitá je aj strava, a tak sa nezabúdajte stravovať čo najzdravšie. Zo svojho jedálnička by ste zároveň mali vynechať mastné a slané jedlá, ktoré sa radi ukladajú práve v tejto oblasti tela.

Mohlo by vás zaujímať: 3 efektívne cviky na paže: Porazte gravitáciu a urobte z nedokonalostí prednosti

- Najčítanejšie -