Presunúť na hlavný obsah

Účes, ktorý vám urobí rovnakú službu ako botox: Takto jednoducho môžete mať štíhlejšiu a vypnutejšiu tvár

Krása

Aj taká jednoduchá a obyčajná vec ako dobre zvolený účes dokáže ubrať na veku.

Čarovanie s vlasmi

Tak, ako správny make-up dokáže robiť zázraky, rovnako je na tom aj dobre zvolený účes. Ak viete, ako si vlasy vyčesať, môžete si ubrať na veku, vyplnúť pleť a v priebehu pár minút pôsobiť oveľa mladistvejšie. Takúto moc má vysoko vyčesaný vrkoč. A že je to pravda, svedčí aj fotografia ako dôkaz. Takmer 60-ročná herečka Julianne Moore vyzerá minimálne o 20 rokov mladšie, a to hlavne preto, že na mnohé spoločenské akcie volí práve nahladko vyčesný vrkoč, ktorý vypne konútry jej tváre. 

Dôležíté pri tomto účese sú dve veci: naozaj musí byť vrkoč vyčesaný dohladka, takže žiadne strapaté looky... a druhá, dôležitejšia - čím vyššie vrkoč dáte, tým lepší efekt to bude mať. 

Inšpirujte sa: Dobrý strih vlasov je lepší ako plastika: Toto sú triky známej Transformerky, aby vyzerala v tvári štíhlejšie

Takáto malá drobnosť môže mať vo výsledku rovnaký efekt ako botox, ale nezaťaží vašu peňaženku a nebolí. Ak však preferujete rozpustenejšie vlasy môžete zvoliť alternatívu s polo drdolom (vrkočom). Opäť dodržiavajte ale obe pravidlá - vyčešte polovicu vlasov čo najvyššie a nahladko. 

Prečítajte si: Samoopaľovacie krémy sú opäť hitom: Pri ich aplikovaní by ste sa mali držať zopár pravidiel

Tieto účesy bodujú aj preto, že pôsobia nevinne, dievčensky. Navyše, ak ku nim zvolíte vhodné doplnky, máte účes, ktorý pôsobí aj veľmi štýlovo a trendy. Mašľe, šatky, spony... fantázii sa medze nekladú. A keďže platí raz vidieť, ako stokrát počuť (v tomto prípade čítať), prikladáme aj fotogalériu účesov, ktoré vás v priebehu pár minút omladia. 

Neprehliadnite: Farba rúžu, ktorá podčiarkne vašu osobnosť: Viete, aký odtieň je pre vás najvhodnejší?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus