Presunúť na hlavný obsah

Samoopaľovacie krémy sú opäť hitom: Pri ich aplikovaní by ste sa mali držať zopár pravidiel

Krása

Krásna bronzová pokožka je stále veľmi žiadaná. A povedzme si úprimne, tento rok je mnoho dovoleniek v nedohľadne, preto treba hľadať aj iné alternatívy, ako dosiahnuť krásne opálený vzhľad.

Zdravo opálená pokožka pôsobí veľmi sexi. Ako však dosiahnuť takýto efekt, keď je dovolenka v nedohľadne? Ideálnym riešením sú práve samoopaľovacie krémy, ktoré sú rozhodne šetrnejším a hlavne zdravším riešením, ako solária. Opálenie si viete sama korigovať a výsledný efekt dosiahnete už v priebehu pár hodín. Dôležité však je pri používaní takýchto prípravkov správna aplikácia. 

Prečítajte si: Beauty prešľapy, ktoré by už mali byť dávno minulosťou, no mnohé ženy ich stále opakujú. Robíte toto i vy?

Práve pri samoopaľovacích prípravkov by ste sa mali držať správneho postupu ako pri ničom inom. Inak vás výsledok nepoteší a budete pôsobiť skôr komicky, ako sexi. Navyše, počkáte si veľmi dlho, kým budte v "normále". Aké sú teda základné pravidlá pri používaní týchto prípravkov?

1: Aby ste dosiahli čo najlepší efekt, pred každým použitím si poriadne vypeelingujte telo. Pokožku zbavíte odumretej kože a vďaka tomu dosiahnete najlepší efekt. Predovšetkým venujte pozornosť častiam ako kolená, lakte, kde je tvrdšia pokožka. 

2. Nikdy nenanášajte samoopaľovací krém na telo, pokiaľ je vlhké. Musíte ho dôkoladne osušiť, pretože aj najmenšia vlhkosť dokáže ovplyvniť konečný výsledok. Nanášajte radšej dve tenšie vrstvy, ako jednu hrubú. Nanášajte ho ťahmi po celej dĺžke až k vlasom. Po aplikácii si dôkladne umyte ruky a nezabudnite ani na kožu za nechtami. 

Mohlo by vás zaujímať: Na čo sa zamerať pri líčení na jar/leto 2020? Učte sa od najlepších, poradí vám make-up artistka Chanel

3. Vyčkajte, kým samoopaľovací krém úplne zaschne, resp. sa vpije do pokožky. Ideálne je samoopaľovacie prípravky nanášať počas dňa a nie tesne pred spaním, pretože počas spánku môže dôjsť k mechanickému oteru. Aplikáciu je teda nutné vykonávať 1-2x týždenne, záleží na suchosti a olupovaní pokožky.

4. Prípravky si vyberajte skutočne dôkladne, primerane k svojej pokožke, nikdy sa nesnažte používať odtiene, do akých by sa ani vaša pokožka prirodzene nesfarbila. Ak máte problém so suchou pokožkou, dôkladne ju po sprche hydratuje klasickým telovým mliekom, ak sa vpije do kože, môžete aplikovať samoopaľovák. 

5.  Pri nanášaní začnite vždy s nohami a prípravok nanášate krúživými pohybmi. Pri rovných líniách rýchlejšie vzniknú pásy. Dbajte na to, aby krém pri vlasoch, obočí, bokoch tváre a na dekolte šiel dostratena, inak sa vám objavia nepekné okraje.

Neprehliadnite: Ženský vitamín krásy je kľúčom k mladosti: Rozhodli sme sa o toto tajomstvo úspechu podeliť

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus