Presunúť na hlavný obsah

Beauty prešľapy, ktoré by už mali byť dávno minulosťou, no mnohé ženy ich stále opakujú. Robíte toto i vy?

Krása

Nedáte si povedať a nedáte. Opakujete stále tie isté chyby a vďaka nim si uberáte na šarme a pridávate na rokoch. Vyvarujte sa týmto chybám.

Žiadna lícenka

Mnoho žien sa bojí, že práve nosením líceniek budú pôsobiť umelo alebo ako "Marfušky". Lenže pravda je taká, že správna lícenka vám môže pridať na kráse, zdravšom vzhľade a neposlednom rade môže vďaka nej pôsobiť váš make-up jemnejšie a ženskejšie. Ideálne je, ak farba lícenie ladí s farbou vášho rúžu. Celý make-up pôsobí zjednotene a upravenejšie. Ak budete nanášať lícenku pozdĺž lícnej kosti, tak tvár opticky zoštíhlite. Vyvarujte sa fádnym make-upom. Budete pôsobiť povädnuto.

Mohlo by vás zaujímať: Drobný, ale podstatný detail, na ktorý by ste sa pri líčení mali túto sezónu zamerať: Docielite dokonalý efekt

Zlá očná linka

Očné linky pôsobia sexi. No len v tom prípade, ak zvolíte správne. Jemnejšie, menej výrazné sú vhodnejšie na denné nosenie. Ak zvolíte opak, hrubé, ktoré sa ťahajú až k vášmu obočiu, tak môžete pôsobiť skôr komicky. A staro. A to rozhodne nechcete docieliť. Menej je viac platí pri tomto líčení niekoľkonásobne. Očné linky dokonca nemusíte nosiť po celom viečku, ale úplne postačí od stredu oka alebo od druhej tretiny. 

Zlá farba rúžu

Veľkým problémom toho, ak si zvolíte nesprávnu farbu rúžu je, že môže zvýraniť žltšiu farbu zubov. Hlavne niektoré odtiene oranžovej a hnedej dokážu vyvolať tento efekt. Preto sa vždy pri nanášaní rúžu usmejte, aby ste vedeli, že máte vhodný a dodá vám sebavedomie a nie naopak. Rovnako tak pozor na to, že rúž úplne inak pôsobí pri dennom svetle a úplne inak pri umelom. Jemnejšie odtiene vám dokážu ubrať tiež na rokoch. Nesilte to. 

Prečítajte si: Krok za krokom k dokonalému obočiu: Vašim najväčším pomocníkom by mal byť tento nenápadný produkt

Tmavé obočie

Obočie je tá časť tváre, na ktorú sa posledné roky sústreďuje najväčšia pozornosť. Preto je dobré, ak mu venujete zvýšenú pozornosť, no je zlé, ak si ho upravujete nesprávne. Veľkou chybou mnohých žien je to, že si ho upravujú až príliš. Stále by ste sa mali držať prirodzenosti. Pri tvare aj farbe. Všade sa píše o tom, že vaše obočie by malo byť maximálne o odtieň tmavšie, ako je vaša farba vlasov. Ak zvolíte oveľa tmavší alebo čieny odtieň, opäť si pridáte zopár rokov navyše a zároveň môžete pôsobiť oveľa prísnejšie. 

Neprehliadnite: "Jahodové nohy" vznikajú nesprávnym holením a na šarme nepridávajú: Takto efektívne sa ich však môžete zbaviť

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe