Presunúť na hlavný obsah

4 kroky k dokonalému objemu: Takto rýchlo si vytvoríte objemný účes vo svojej kúpeľni

Krása

Známa slovenská hairstylistka prezradila jednoduché triky, ako môžete dosiahnuť závideniahodný objem vlasov u seba doma.

Objem očami profesionála

Renáta Márová sa v brandži pohybuje už niekoľko dekád. Je súčasťou najväčších vlasových a módnych akcií na Slovensku a Česku, jej rukami prešli desiatky známych osobností a modeliek. Jej prácu tiež môžete vídať aj na stránkach Feminity magazínu. Tentokrát sme ju však oslovili, aby prezradila zopár zaujímavostí, ktoré môžu ženám pomôcť dosiahnuť krásnu hrivu.

Prečítajte si: Pripravte nohy na teplo: Pedikúra, ktorú zvládnete z domova aj vy. Postačí vám zopár minút

Na úvod prezrádza, že oslnivá hriva je väčšinou výsledkom správneho postupu a vhodných prípravkov. A aj  ich vhodným používaním. Jednou z najväčších chýb, ktorú ženy podľa Renáty robia je, že nepoužívajú kondicionér (balzam ) na vlasy. Väčšinou kvôli tomu, že ho nesprávne používali, a tak mali pocit, že vlasy zostali mastné alebo splihlé, teda bez objemu. No pravda je taká, že kondicionér je nevyhnutnou beauty rutinou, ktorú by ste nemali ignorovať. „Základnou starostlivosťou o vlasy je šampónovanie, ktoré zbaví vlasy prachu a nečistôt a ako druhý krok je používanie kondicionéru alebo balzamu či masky, ktoré dodajú vlasom prirodzený ochranný film, lesk a výživu. Bez týchto dvoch krokov to vyzerá tak, ako keby ste si dali horúci kúpeľ a následne sa nenakrémovali. Preto by ste ho nemali pri umývaní vlasov kondicionér či balzam ignorovať. Stačí len naučiť sa ho správne použiť, a to tak, že si dáte malé množstvo do dlane, rozotriete v rukách a aplikujete len do dĺžok vlasov, nie ku korienkom. Rovnako tak je dôležité, aby ste ho naozaj kvalitne opláchli!" 

Neprehliadnite: Domáce farbenie a starostlivosť ako od profesionála: Pravidlá, ktorými sa riadiť, aby ste to zvládli bez zaváhania

Renáta však prezradila aj zaručené triky, vďaka ktorým môžete docieliť veľmi efektívne a svojpomocne dokonalý objem.

1. Na umyté, ošetrené vlasy nanesieme termofixačné tužidlo L’Oréal Professionnel  Tecni.Art PLI. Vlasy vysušíme v predklone približne na 80%. Počas sušenia prehadzujeme vlasy zo strany na stranu.
2. Na uhladenie nanesieme do dĺžok krém L’Oréal Professionnel  Tecni.Art Liss Control a pomocou guľatej kefy a fénu vyfúkame vlasy do požadovaného tvaru. 
3. Ak máme veľmi tenký vlasy alebo naopak, veľmi ťažký vlas môžeme v malom množstve aplikovať pod cestičku a na vrchu hlavy púder L’Oréal Professionnel Tecni.Art Super Dust, ktorý dodá vlasom objem. Zvyšok produktu vyčešeme pomocou plochej kefy v predklone. 
4. Na záver aplikujte lesk na vlasy pomocou spreju L’Oréal Professionnel Tecni.Art Ring Light, ktorý im dodá žiarivý vzhľad.

Pozrite si: Kyselina mliečna rozžiari každú pleť: Prečo by sa mala stať súčasťou vašej rutiny?

Čo všetko potrebujete na dokonalý objem?

 

- Najčítanejšie -