Presunúť na hlavný obsah

5 vecí, ktoré robia ženu mladšou bez ohľadu na vek: Stačí, keď zmeníte tieto návyky a uberiete si niekoľko rokov

Krása

Niektorými zlozvykmi si zbytočne meníme vzhľad. Rovnako ho však dokážeme vylepšiť tými správnymi návykmi. Ako vyzerať mladšie bez ohľadu na vek?

Každá z nás túži vyzerať čo najlepšie a predĺžiť si tak pocit mladosti. Náš vzhľad však ide ruka v ruke s naším životným štýlom a starostlivosťou. Nemusia to byť hneď drahé a luxusné krémy, ktoré vašu pleť skrášlia a vyriešia všetky problémy za vás. Bez vašej snahy sa to nezaobíde. 

Prezradíme vám však tajomstvo žien, ktoré vyzerajú mladšie a to len vďaka tomu, že si zo starostlivosti urobili prirodzenú cestu a životný štýl. Netreba hľadať nič zložité, tie najúčinnejšie veci sa nemenia a niekedy stačí naozaj len zmeniť niektoré zabehnuté rituály ako napríklad tieto.

Prečítajte si: Cenná rada nad zlato, ktorá oklame pleť v starnutí: Táto jedna minúta je v starostlivosti o pleť dôležitá

 

1. Zrýchlený metabolizmus vedie k čistej a vypnutej pleti

Pasivita vás v živote nikam neposunie. A pohyb je dôležitý nielen pre vaše zdravie, ale aj pre pleť. Práve zrýchlený krvný obeh a naštartovanie metabolizmu prečistí pleť najlepšie a na to je jednoznačne najlepšie kardio. Akýkoľvek vytrvalostnejší pohyb, ktorý zvládate prispieva k potlačeniu čiernych bodiek, vyhladeniu a vypnutiu pleti, ktorá po prekrvení pôsobí mladšie.

2. Maskovanie kruhov pod očami

Síce používate na okolie očí korektor, ale zabúdate na to najdôležitejšie – podkladovú bázu a celkovo aj na krém špeciálne určený na očné okolie. Menej je viac a nemusíte vrstviť za každú cenu hrubé nánosy korektoru a make-upu, ktoré vytvárajú pod očami čiarky. Snažte sa skôr okolie očí rozjasniť než naskladať matné vrstvy, tie vám v skutočnosti pridávajú práve na veku.

3. Tvar obočia

Obočie dokáže divy. Jeho tvar dokáže celkom pozmeniť identitu ženy. Najväčšia chyba? Zasahovanie do obočia vlastnými rukami. Nechajte to radšej na odborníčku. Chyba z mladosti v podobe vytrhaného obočia natenko pridáva aj 5 rokov navyše a to predsa nechcete. Práve profesionálka dokáže vzhľadom na tvar vašej tváre odhadnúť, aký tvar a dĺžka vám pristane a nemusíte si robiť starosti ani s jeho riedkosťou – šikovné ruky dokážu zakamuflovať aj obočie a vytvoriť prirodzene hustejší vzhľad.

4. Dobrý strih a zdravé vlasy

Ženy sa boja strihania a na svoju dĺžku sú doslova háklivé. Škoda. Podstrihnutie dĺžky a zdravé končeky sú detaily, ktoré majú veľkú silu. V istom období vám dokonca kratší zostrih dodá šmrnc natoľko, že pôsobíte oveľa mladšie a sviežejšie. Aj preto je tak veľmi obľúbený účes bob a lob, ktorý sa každoročne drží v rebríčku trendov a hairstylisti na ne nedajú dopustiť.

Neprehliadnite: Mirka vyrába domáce pleťové masky, jej rady si obľúbilo tisíce žien: Nie každá drahá kozmetika, ktorú si kúpite, je efektívna

 

5. Odklon od prvoplánového líčenia 

Investujte čas do lekcie líčenia či už s profesionálkou, alebo podľa beauty vlogeriek na Youtube, s ktorými to dnes dokážete oveľa jednoduchšie ako kedysi. Je fakt, že každá z nás má iné oči a pery a preto vám odborníčka vyberie presne to, čo vám svedčí. Zabudnite na prvoplánovú čiernu linku, zbytočne si pridávate roky. Rovnako tak výraznými rúžmi vo fuksiovej či oranžovej. Skôr sa naučte perám dodať šťavu a objem a oči krásne vytieňovať či dodať im lesk.

- Najčítanejšie -