Presunúť na hlavný obsah

Dva cviky, ktorými dosiahnete ideálnu hrúbku stehien: Mužom sa páči tento pomer, ale ženy chcú vždy niečo iné

Fitness

Mať krásne stehná je predovšetkým pred letom snom nejednej ženy. Aká je však ich ideálna hrúbka? A vedeli ste, že nám ženám sa páčia odlišné od tých, aké sa páčia na nás mužom?

Ženám sa páči niečo iné ako mužom

Ženy odjakživa túžili po osom páse a štíhlych nohách. Tvar nôh máme však geneticky daný a zatiaľ čo, my ženy, podliehame honbe za ultra štíhlymi „modelkovskými“ nohami, mužom sa podľa prieskumov páčia viac ženskejšie nohy. Priemerný obvod 60 cm, o ktorom bude o chvíľu reč, považujú za málo a privítali by pokojne aj viac. Podobne ako v prípade bokov, súvisí to s víziou plodnosti. 

Spoznajte talent: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Ideálna hrúbka je 60 cm, nesnažte sa však mať menej

Podľa odborníkov je ideálny obvod stehna 60 cm, avšak nemali by sme sa snažiť o dosiahnutie menšieho. Dôvodom je to, že s ubúdajúcim tukom na stehnách klesá zároveň hladina inzulínu, čo môže viesť k rôznym zdravotným problémom. Tieto ženy majú zvyčajne tuk v hornej oblasti, v okolí brucha a to môže byť rovnako nebezpečné. 

Veľa žien v snahe mať štíhlejšie stehná alebo vytvoriť medzierku medzi stehnami začne nekonečné kardio napríklad v podobe behu. Beh je sám o sebe prospešný pre celé telo, ale na to, aby ste mali stehná pevné, potrebujete zapájať aj silové cvičenia. Sú to práve svaly, ktoré vytlačia prebytočné tuky. Mať krásne oblé stehná, ale pritom prirodzene spevnené je tou najideálnejšou kombináciou, ako sa cítiť sebaisto. 

Vyskúšajte preto zapojiť do vašej bežnej dennej rutiny cviky, ktoré môžete robiť ráno a večer a prispieť tak ku kráse vašich nôh. 

Výpady

Najčastejší cvik všetkých fitness trénerov má niečo do seba. Postavte sa rovno, nohy majte spojené a v 90 stupňovom uhle ich budete vykračovať na striedačku smerom vpred. Dbajte na to, aby sa koleno nohy, ktorá ide vpred nedostávalo pred špičku chodidla. Ruky môžete mať vbok. Zadná noha, resp. jej koleno je spustené takmer k zemi, len vtedy sú výpady precízne. Nezabúdajte si kontrolovať trup. Musíte byť pekne vystretá a kolmo na podlahu. Stačí keď budete robiť 3 série po 15 opakovaní a dbať na pravidelnosť. Nejde o to, mať to čo najskôr odcvičené. Sila úspechu spočíva v precíznosti a poctivosti vykonaného cviku.

Neprehliadnite: Robila som 100 drepov denne celý mesiac, no žiadny efekt to neprinieslo: Urobila som jednu zásadnú chybu

Cvik nožnice

Tento cvik budete pre zmenu vykonávať v ľahu. Ľahnite si na chrbát na podložku s vystretými nohami a v základnej pozícii sa oprieme o lakte. Vystreté nohy zdvihneme mierne nad zem v pozícii otvorenia a môžeme najskôr otvárať a zatvárať. Potom ich prekrižujeme ako nožnice. Pohyby robíme plynule, nie švihom. A áno, presne tak ucítite aj výrazne brušné svalstvo. Tento cvik je totiž najlepší na brucho, no zároveň aj na stehná. Opäť robíme 3 série po 15 opakovaní.

Okrem týchto cvikov môžete prispieť k budovaniu svalov aj pravidelnou chôdzou. Možno vám to príde banálne, no ak sa denno denne aktívne hýbete a vaše nohy sú neustále v pohybe, aj to pomáha k cirkulácii a celkovo k ich formovaniu. 

- Najčítanejšie -