Presunúť na hlavný obsah

5 potravín, ktorými si zabezpečíte krajšiu korunu krásy a zbavíte sa vypadávania vlasov: Lekári v tom majú jasno

Zdravie

Túžite aj vy po nádherných vlasoch, no namiesto toho neustále bojujete s ich vypadávaním, štiepením a nedostatkom lesku? Možno je chyba vo vašom jedálničku. Pozrite sa, ako vytúžený efekt dosiahnete pomocou stravy.

Ak túžite po krásnych vlasoch vlasoch, no nejako sa vám nedarí ich dosiahnuť, chyba môže byť vo vašom jedálničku. To čo totiž telu dávame, sa prejaví aj na našej kráse. Obzvlášť v tejto oblasti. Preto by ste sa možno mali zamyslieť nad skladbou svojho jedálnička. Odborníci totiž tvrdia, že ak určité potraviny zaradíte medzi svoje stabilné, výsledky uvidíte už do niekoľkých týždňov. 

Mohlo by vás zaujímať: VIDEO: 5 cvikov, ktoré vám vypnú brucho a vylepšia postavu: Pneumatika po nich bude len miznúť

1. Špenát

Absolútnou jednotkou, je vraj špenát. Nielenže je bohatým zdrojom železa, ale pôsobí priaznivo práve na rast vlasov. "Obsahuje totiž vitamíny skupiny B, vitamín C, ktoré sú mimoriadne dôležité pri raste vlasov, ale aj nechtov. Je považovaný za tzv.superfood pre vlasové folikuly," vysvetľuje MUDr. Agáta Smišková, internistka. 

2. Ryby

Určite si doprajte lososa, sardinky, či sleďa. Omega-3 mastné kyseliny sú dôležité tuky, ktoré naše telo nedokáže samo vyrobiť, a preto musí byť získané prostredníctvom našej stravy. A práve tie sú vynikajúcim pomocníkom pri vypadávaní vlasov a zároveň pomáhajú zlepšiť aj ich kvalitu. "Z dlhodobého hľadiska dosiahnete, že vaše vlasy budú lesklejšie, pevnejšie a hustejšie."

3. Strukoviny

Strukoviny ako fazuľa, červená, či čierna šošovica, sú dobrou voľbou pri správnej starostlivosti o vlasy, pretože obsahujú veľa železa, zinku a biotínu, ktoré náš organizmus nevyhnutne potrebuje pre  ich rýchlejší rast. Navyše bielkoviny obsiahnuté v nich pomáhajú aj regenerovať vlasové vlákna. 

Prečítajte si: Cvičebný plán 3v1 s posilňovacou gumou: Vaše najproblematickejšie partie sa po tomto rýchlo rozplynú

4. Vajcia

"Naše telo má osobitý systém, ktorým vyživuje vlasy pomocou akejsi prírodnej masky- biotínu. Práve vajcia sú ideálnym zdrojom tejto látky, ktorá podporuje ich rast a značne znižuje ich vypadávanie."

5. Orechy

Vlašské a pekanové orechy sú bohaté na rastlinné bielkoviny, biotín, minerály a v neposlednom rade aj na vitamín E. Sú tiež skvelým zdrojom spomínaných omega-3 mastných kyselín. Doprajte si ich na desiatu alebo olovrant.  

Zaradíte tieto potraviny, do svojho jedálnička?

spolu hlasovalo 439 ľudí

Nie
12

- Najčítanejšie -