Presunúť na hlavný obsah

VIDEO: Fullbody home workout, vďaka ktorému sa do leta dostanete do formy: Stačí vám 30 minút denne

Chudnutie a diéty

Ak túžite po peknej postavičke, no stále sa vám nedarí dosiahnuť ju, s radami fitness trénera to hravo zvládnete. Pozrite, ktoré cviky sú podľa neho najefektívnejšie a výsledky uvidíte naozaj v krátkom čase.

Ak sa chcete dostať do leta do formy, nezúfajte, ešte stále máte dosť času. Aj napriek tomu, že do fitka sa ísť nedá, všetko hravo zvládnete aj doma. Ideálne je nájsť si každý deň aspoň tridsať minút a venovať sa svojmu telu. Prípadne o 15 minút dlhšie a vtedy vám stačí cvičiť len päť dní. Toto je na vás. Verte však, že výsledky uvidíte oveľa skôr ako očakávate. 

Mohlo by vás zaujímať: Prijala som ponuku na prácu, ktorá sa neodmieta: Zamotala som sa však so šéfom, zachoval sa ako typický ješitný chlap

No, také domáce cvičenie má aj svoje benefity. Minimálne ušetríte cestu do fitka a môžete sa tak o niečo dlhšie, venovať iným obľúbeným aktivitám. My sme poprosili online trénera a odborníka na výživu Kamila Machálka, aby pre vás pripravil perfektný tréningový plán na doma, ktorý vám k telu snov jednoznačne pomôže. Tak čo, idete s nami na to? 

Čo je potrebné na cvičenie doma?

"Cvičiť sa dá hocikde, aj doma! Okrem pevnej vôle a švihadla na cvičenie v domácnosti netreba takmer nič. Je vhodné mať malé jednoručky, ale aj tie sa dajú nahradiť fľašami naplnenými vodou alebo pieskom," hovorí online tréner a odborník na výživu Kamil Machálek.

Načo si treba dávať pri cvičení pozor

  • Necvičte s plným žalúdkom – odporúčam jesť najneskôr hodinu a pol pred tréningom.
  • Pri tréningu musíte cítiť námahu, v žiadnom prípade nie bolesť.
  • Optimálny počet tréningov za týždeň je 3 až 5-krát v trvaní 45 – 60 minút. Treba si ale zapamätať, že vždy je lepšie cvičiť aspoň krátko, ako necvičiť vôbec.

Video: Inšpirujte sa fullbody home workoutom známeho online trénera

Ako cvičiť?

Čo sa týka samotnej techniky a zostavy cvikov aj to má svoje pravidlá, ktoré je dobré dodržiavať. Minimálne ak sa chcete venovať skutočne všetkým partiám tela. Samozrejme môžete mať aj dni, kedy sa sústredíte na jednu oblasť, no toto je skutočne overený systém. 

"Veľmi dobrou voľbou je striedanie tvarovacieho a silového cvičenia s kardio cvičením. Medzi jednotlivými tréningami odporúčam jeden deň prestávku."

Inšpirujte sa: Robte denne 5 minút tieto cviky: Uvoľnia vám krčnú chrbticu a už po týždni zbadáte rozdiel na tele

Tvarovacie a silové cvičenie

"Tieto cviky vykonávajte v troch sériách po 10 až 15 opakovaní. Až keď vykonáte všetky série cviku, prechádzate na ďalší cvik," dodáva tréner na záver. 

Tak čo inšpirovali sme vás a máte počas karantény novú výzvu?

- Najčítanejšie -