Presunúť na hlavný obsah

Jednoduché cviky, ktoré vám vyčarujú vysnívaný dekolt: Skrášlite svoj hrudník pred letom

Fitness

Mnoho žien sníva o peknom pevnom dekolte, na ktorom sa budú skvelo vynímať plavky či šaty na tenké ramienka. Kedy oň zabojovať, ak nie teraz pred letom?

Dámske kľuky 

Najznámejší cvik vás už do dvoch týždňov privedie k želaným výsledkom. Zo základnej polohy na rukách sa pomaly spustite dole, dbajte však, aby trup ostal nad podložkou. S výdychom sa zdvihnite naspäť do pôvodnej polohy - na kolená a vystreté paže. Nezabúdajte však váhu tela preniesť na spomínané ruky. Nesprávna poloha vám totiž nielenže nepomôže dosiahnuť želaný efekt, ale zároveň vám môže aj nepekne priťažiť.

Prečítajte si aj: 3 efektívne cviky na paže: Porazte gravitáciu a urobte z nedokonalostí prednosti

Tlak do dlaní

Jeden z najľahších, no napriek tomu mimoriadne účinných cvikov, si môžete zacvičiť prakticky kdekoľvek. Postavte sa a vzpriamte svoj trup. Dlane oprite o seba, končeky prstov smerujú hore. Vyvolávajte tlak, akoby ste chceli dlane pretlačiť. V tejto intenzívnej fáze by ste mali ostať aspoň päť sekúnd. Vydýchnite a následne cvik zopakujte. Takýchto opakovaní by ste si denne mali dopriať minimálne 30. 

Odtláčanie od steny

Ďalšia verzia kľuku poteší najmä ženy, ktoré majú problém so slabými rukami. Postavte sa približne meter od steny a chyťte sa jej. Paže by ste mali mať vystreté, v prípade, že to tak nie je, odstúpte trošku ďalej. Trup pomocou zvislých kľukov približujeme a odtlačujeme od steny. Keďže je tento cvik o niečo menej náročnejší než pravé ženské kľuky, doprajte si viac opakovaní. Denne by ste si mali dopriať aspoň tri série.

Mohlo by vás zaujímať: Dokonalý pás už za pár týždňov! Pomôžu vám k tomu tri jednoduché cviky

Stláčanie fitlopty

Postavte sa na šírku vašich ramien a vystrite. Do uvoľnených paží (nie sú napnuté) chytíme fitloptu a držíme ju medzi dlaňami. Podobne ako pri tlaku pri dlaniach, aj teraz sa snažíme pomôcku na cvičenie stlačiť čo najviac aspoň päť sekúnd - tentokrát nám však postačí len zopár opakovaní a fitloptu zdvihneme nad hlavu, kde tento postup opakujeme. Hoci tento cvik vyzerá pomerne jednoducho, garantujeme vám, že sa pri ňom poriadne zapotíte!

- Najčítanejšie -