Presunúť na hlavný obsah

Dajte si pozor na chĺpky v oblasti bikín: Tomu, ako sa upravujete tam dolu, by mal podliehať aj výber plaviek

Krása

Bikiny zóna by nemala pri výbere plaviek zostať bez povšimnutia, obzvlášť, keď strih plaviek je vykrojený ako ukazujú aktuálne trendy. Poradíme vám, ako na čo najhladšiu pokožku.

Nielen krásne telo, ale aj vyhladené intímne partie do bikín sú to, po čom ženy v lete túžia. Povedzme si však úprimne, zatiaľ čo niektoré ženy sa o svoje chĺpky starajú počas celého roka bez rozdielu, iné si to nechávajú až na leto. A často ich potom pristihne „nepripravené.“

Pri výbere plaviek si to však potom vyžiada svoju daň, nehovoriac o pobyte na slnku krátko po tom, čo ste sa narýchlo rozhodli svoje intímne partie upraviť. Jednoducho, niekedy sme nepoučiteľné. No podobne, ako vzhľad a upravenosť nechtov ukáže, ako dbáme o svoju hygienu, je to aj s úpravou v oblasti bikín.

Čítajte tiež: V akých plavkách najradšej vidia naše prsia muži? Tento trend bikín je jednoznačnou odpoveďou

Najúčinnejšia a najšetrnejšia metóda je laserová epilácia

Zamatovú pokožku v oblasti bikín dosiahnete najlepšie laserovou metódou, pri ktorej sa o vás postará tím odborníkov. Laserový lúč dokáže šetrne „zneškodniť“ chĺpok už od korienku a to počas rastu na rozdiel od klasického holenia, kedy sú chĺpky odstránené z povrchu pokožky a nejaká časť preto zostáva viditeľná. V prípade nesprávneho zaobchádzania však pri tom klasickom domácom holení hrozí zápal vlasových vačkov, červené bodky či zapálené vyrážky.

Pri laserovom ošetrení nejde pritom len o jednorazovú záležitosť, ako si niektoré ženy myslia. Podstúpiť laserovú epiláciu by ste mali aj s odstupom času. Chĺpkov sa bezproblémovo zbavíte, avšak je pochopiteľné, že po nejakom čase opäť začnú vyrastať. Už však nevyrastajú také hrubé ako tomu je v dôsledku klasického holenia, čo pozná isto každá z vás. 
Chĺpky v oblasti lona sú jemnejšie a dokonca rastú oveľa pomalšie, čo zabezpečuje pre ženu komfort. Na udržiavanie epilácie sa preto odporúča chodiť aspoň raz za rok, za dva. 

Ak sa chcete vyhnúť začervenaniu a zarastaniu chĺpkov

Odborníčky sa zhodujú na tom, že pokiaľ sa rozhodnete upravovať si intímne partie z pohodlia domova, mali by ste mať na pamäti niekoľko základných zásad. Ochránia vás pred nežiadúcimi nedokonalosťami a nepríjemným pocitom práve do plaviek, pri ktorých sa to jednoducho nedá nijak skryť ani kamuflovať. A je jedno, či sa rozhodnete o klasické mokré holenie, waxing alebo nejaké prírodné domáce metódy:

  • depiláciu si nechajte na večer
  • holenie v smere ratu chĺpkov
  • pokožku počas holenia nenaťahovať
  • pred a po holení použiť špeciálne gély na holenie a krémy či pleťové tonikum na upokojenie
  • svoju službu vám urobí aj detský púder

Neprehliadnite: Jedlo, ktoré zasýti a odvodní: Ak sa chcete zbaviť celulitídy, odborníčka odporúča takúto zmenu

Rovnako dôležitá je tak téma pigmentových škvŕn, ktorá je pred a počas leta veľmi rozšírená. Všade sa hovorí o ich vzniku v oblasti tváre a tela, ale málokde sa dočítate, že práve pravidelným holením a niekedy aj nesprávnym vznikajú tieto tmavé škvrny a miesta práve v oblasti ženského lona a bikín.

- Najčítanejšie -