Presunúť na hlavný obsah

Dokonalé boky už za pár dní. Cviky, ako si účinne vytvarujete krivky z pohodlia domova

Fitness

Ak aj vy patríte medzi ženy, ktoré majú problém s ukladaním tuku práve na bokoch, máme pre vás riešenie. Stačí len opakovať jednoduché cvičenia a výsledok sa dostaví skôr, než by ste čakali.

Dvíhanie nôh

Klasický cvik, ktorý môžete poznať z cvičebných plánov pre štíhlejšie a pevnejšie stehná, je v skutočnosti skvelým pomocníkom aj pri tvarovaní vysnívaných bokov. Ľahnite si na pravú stranu tela, pričom si hlavu podoprite dlaňou. Napnite celé telo a pomaly zdvíhajte hornú, v tomto prípade ľavú nohu. Pozor, aby mal tento cvik efekt, musíte ho vykonávať pomaly, nie rýchlo. Nezabudnite pri ňom na pravidelné dýchanie. Po 20-tich opakovaniach nohy vystriedame.

Nožnice

Tento cvik je podobný ako dvíhanie nôh. Dá sa tiež považovať za jeho náročnejšiu variantu. Aj tentokrát sa oprieme o pravý bok, avšak nohy nemáme položené na zemi, ale minimálne 10 centimetrov nad zemou. Hornú nohu sa snažíme vykopnúť čo najvyššie a potom ju šikmo cez druhú, ktorá je stále vo vzduchu, položíme na zem. Zopakujeme aspoň 15 krát a následne nohy prestriedame. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Vytáčanie trupu

Ak chceme zhodiť tuk z bokov, nesmieme zabudnúť, že je dôležité posilovať aj pás. Sadneme si na zem, mierne pokrčíme nohy a rukami vytvoríme akýsi kruh. Ak máme k dispozícii činku, použijeme tú. Čo najpomalšie sa vytáčame zo strany na stranu, minimálne 30 krát. Pre efektívnosť by sme mali pri cvičení absolvovať aspoň 2-3 série. Nezabúdajte však na pauzu po cvičení, ktorá má tiež svoje opodstatnenie, a tak si medzi nimi doprajte aspoň minútové intervaly.

Bočný plank

Ľahneme si na bok, pričom sa podoprieme podlaktím. Hlava pozerá priamo pred seba, dlaň je položená na zemi, váhu nôh podopiera len spodná noha, vrchná je na nej. V tejto polohe vydržíme aspoň 30 sekúnd, následne strany vymeníme. Aj keď sa to zdá ľahké, verte nám - pri tomto cvičení sa naozaj zapotíte.

Zanožovanie v kľuku

Tentokrát sa dajte do polohy celého planku, pričom sa zemi podopierajte dlaňami. Pravú nohu zdvihnite dohora, akoby ste zakopávali, položte naspäť na zem a následne vykopnite zanožte nohu do strany, akoby ste kopli do boku. Skúste nohy nestriedať ale spočiatku odcvičiť jednú, až tak druhú. Začnite preto len s 15-timi opakovaniami. 

Neprehliadnite: Osvedčené cviky na paže: Cvikmi z pohodlia domova sa zbavíte trasľavých rúk už po pár dňoch

Psík

Podobný cvik ako predošlý, tentokrát sa však namiesto planku dáme do pozície na štyri. Pravú nohu necháme ohnutú v kolene, pričom sa ju švihom snažíme vykopnúť čo najvyššie do boku. Dajte si však pozor, noha musí ostať neustále pokrčená. Nech to znie akokoľvek bizarne, mali by ste pripomínať psíka, ktorý si značkuje miesto. Opakujte tento pohyb aspoň 20 krát, potom sa zamerajte na druhú stranu.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe