Presunúť na hlavný obsah

Citrusová kôra dokáže s telom zázraky: Pre toto by sa mala stať súčasťou vášho jedálnička

Chudnutie a diéty

Citrusová kôra má pre naše telo množstvo benefitov. Zlepšuje trávenie, posilňuje imunitný systém a pomáha pri nadmernom ukladaní tukov. V rámci chudnutia je mimoriadne efektívna.

Ideálny spaľovač tukov, antioxidant a 

Citróny patria jednoznačne k  najlepším spaľovačom tukov. Obsahujú kyselinu citrónovú, ktorá pomáha rozdeliť tuk a pektín, ktorý zrýchľuje metabolizmus. No mnohokrát využívame len ich vnútornú silu. Okrem klasického pohára vody s citrónom nalačno, sa zamerajte aj na samotnú kôru. V tej sa nachádza okolo 150 rôznych látok, prospešných vitamínov, ktoré dodávajú telu, potrebné živiny, pomáhajú so znižovaním hmotnosti aj spaľovaným tukov. 

Prečítajte si: Zbavte sa dolného brucha. Cviky, ktoré vám vyformujú dokonalé bruško už za pár dní

Látky obsiahnuté v citrónovej kôre sú dôležité hlavne pre:

  • zlepšenie zdravia
  • zníženie rizika nádorových ochorení, vysokého krvného tlaku
  • podporu a regeneráciu organizmu
  • chudnutie
  • rýchlejšie spaľovanie tukov

Neprehliadnite: Koľko cukru denne je zdravé? Porovnajte si tieto množstvá, aby sa vám neukladal do tela ako obrovské tukové zásoby

Pravidelná konzumácia citrusovej kôry (investujte však do tých bio), zlepšuje trávenie, reguluje telesnú váhu, znižuje vysoký krvný tlak, zlepšuje krvný obeh, pôsobí proti trombóze, je účinná pri bolesti hlavy. 

Do svojho jedla môžete citrónovú kôru zakomponovať úplne jednoducho, skúste používať sušenú verziu ako koreninu. Tá správne dochutí jedlo, ale dobrou voľbou sú aj čaje. Pokojne si z nej urobte aj  horúci nápoj.

Budete potrebovať:

  • citrónovú kôru z dvoch citrónov
  • pohár horúcej vody
  • hrsť šípok

No využitie citrusovej kôry je skvelé aj pri vonkajšom použití: pomáha pri akné, oparoch, lupinách vo vlasoch, bradaviciach, či dokonca pigmentáciách.

Používate citrusovú kôru?

spolu hlasovalo 115 ľudí

Áno
36
Nie
79

- Najčítanejšie -