Presunúť na hlavný obsah

Najúčinnejšie spaľovače tuku: Toto implementujte do jarného jedálnička

Chudnutie a diéty

Jarné obdobie je ako stvorené, na detoxikačné kúry. Ak nie ste ich vyznávačkou, skúste to jednoduchšou cestou. Pridajte do svojho jedálnička potraviny, ktoré telu pomáhajú prirodzene spaľovať.

Hoci väčšina z nás, ich nemá zrejme v pravidelnom dennom jedálničku, ak chce byť človek fit, rozhodne by sa mali stať súčasťou stravovacích rituálov. Ich efekt pri chudnutí a naštartovaní metabolizmu je totiž nepopierateľný.

Špenát

Tento malý zelený zázrak považujú odborníci na chudnutie za jednu z najvýživnejších potravín na svete, ktorá má zároveň minimálne množstvo kalórií. Obsahuje vitamíny K, A, kyselinu listovú, mangán a horčík.

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Navyše pomáha k prečisťovaniu tráviaceho traktu. A práve preto sa vďaka nemu oveľa ľahšie chudne. Zároveň ho môžete počas dňa jesť naozaj kedykoľvek. 

Chia semienka

Sú perfektným pomocníkom pri chudnutí. Prečistia hrubé črevo, zlepšia fungovanie metabolizmu, celkovo posilnia zdravie a zabezpečia efektívne chudnutie. Ak ich skombinujete s ľanovými semienkami, máte základ detoxikačnej kúry. Potom ich už len stačí pridať do nápoja, napríklad do špenátového smoothie. 

Chilli papričky

Objav vedcov prisudzuje chilli papričkám nové vlastnosti. Kapsaicín, ktorý im dodáva pálivosť, znižuje pocit hladu a zvyšuje spáľovanie kalórií, čo je vhodné najmä pre tých, ktorí majú s nadmerným jedením problémy. Chilli má zároveň aj pozitívny vplyv i na lepšie trávenie. 

Veď spomeňme len útle postavičky japonských žien, ktoré si pikantné jedlá neodopierajú vôbec. Nuž asi vedia, prečo ich vyhľadávajú. V neposlednom rade sa mnohé vedecké štúdie, snažia dokonca dokázať, že pravidelnou konzumáciou chilli sa znižuje riziko rakoviny.

Žltý melón 

Nemá takmer žiadne kalórie. Práve preto, sa stal veľkým pomocníkom pri diétach. Vďaka svojej sladkej chuti, je ideálnym spôsobom, ako oklamať maškrtný jazýček.

Mohlo by vás zaujímať: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Obsahuje až 90% vody a tým nás naozaj ľahko zasýti. Navyše vitamíny A, B, C, zinok, draslík, železo, či kalcium, ktoré obsahuje, sú zdraviu veľmi prospešné.  

Avokádo

Napriek tomu, že patrí ku kalorickejším druhom ovocia, je perfektnou voľbou pri chudnutí. Má veľa omega 3 a 6 mastných kyselín. No a vysoké percento vlákniny, ktoré obsahuje, výrazne vplýva na znižovanie hmotnosti a správne fungovanie organizmu. 

- Najčítanejšie -