Presunúť na hlavný obsah

Kombinácie potravín, ktoré zdvojnásobia vaše chudnutie: Nahromadené tuky na bruchu sa ihneď začnú rozpúšťať

Chudnutie a diéty

Sú potraviny, ktoré naštartujú metabolizmus a potom sú kombinácie, ktoré to urýchlia ešte o čosi viac. A práve tie vám dnes prezradíme.

Zdravý životný štýl sa stáva čoraz viac súčasťou života mnohých z nás a svoje poznatky v oblasti stravovania v porovnaní s minulosťou rozširujeme. Čoraz viac rozumieme tomu, že pre správne fungovanie tela je dôležitá vyvážená strava, v ktorej sú obsiahnuté zdravé tuky, bielkoviny a uvedomujeme si tiež, že sacharidy by sme nemali kombinovať s bielkovinami do jedného jedla. 

Ako však kombinovať zdravé suroviny, aby sme dosiahli čo najefektívnejší efekt v rámci naštartovania metabolizmu a spaľovania tukov? Dnes vás oboznámime s kombináciami, ktoré fungujú perfektne a vytvoria pestrý jedálniček bohatý na veľa látok prospešných pre vaše telo, takže určite stojí za to, poznať ich.

Čítajte tiež: Ovocie, z ktorého sa najviac priberá. Možno budete prekvapení, ale niektoré veci robíte presne naopak

Ovsené vločky a grapefruit

Vláknina obsiahnutá v ovsených vločkách (nie cereáliách, to je značný rozdiel) je skvelým štartérom dňa a tráviaceho systému. Grapefruit vďaka antioxidantom chráni pred voľnými radikálmi  a zaujímavosťou je, že na jeho strávenie potrebuje telo viac energie ako prijme pri jeho konzumácii.  Grapefruit podporuje látkovú premenu cukrov, takže telo ich nepremieňa ako zásoby energie do tukov.

Špenátové listy a kokosový olej

Baby špenát vzhľadom na minimum kalórií, ktoré obsahuje, patrí medzi najlepšie spaľovače tukov. Zamedzí vzniku vlčieho hladu. V kombinácii s kokosovým olejom dosiahnete želaný efekt ešte o niečo skôr. 

Varené vajce a zelená zelenina

Plnohodnotná bielkovina s vysokým obsahom živín, ktoré naše telo potrebuje. S listovou alebo zelenou zeleninou tvoria super dvojku, ktorá zasýti a zároveň  budete mať zo seba dobrý pocit, že nepriberáte, ale chudnete bez akejkoľvek námahy.

Vlašské orechy a makový olej

Výborný zdroj omega 3-mastných kyselín, vitamínu E a tiež vlákniny. Presne také sú vlašské orechy, ktoré by ste mali zakomponovať do jedálnička. Hrsť orechov denne a lyžička makového oleja pred jedlom zabezpečí, aby ste toho menej zjedli a zostali pritom nasýtení.

Mohlo by vás zaujímať: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Tuniak alebo čerstvý losos a zázvor

Nízkokalorická potravina s vysokým obsahom bielkovín. Cenné omega 3 a omega 6-mastné kyseliny sú pri chudnutí, ale aj zdraví nesmierne dôležité a práve tieto ryby zabraňujú tiež ukladaniu tukov. V kombinácii so zázvorom, známom tukožrútovi, sa účinky znásobia a je ochránený tiež náš srdcovo-cievny systém.

Kura a kajenské korenie alebo kurkuma

Kura na prírodno alebo na pare a korenie, vďaka ktorému budete spaľovať. Kapsaicín urýchľuje spaľovanie a chudnutie, pričom mäso je zase zdrojom proteínov, ktoré naše telo takisto potrebuje. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe