Presunúť na hlavný obsah

Jedálniček, ktorý sľubuje okamžitú stratu tukov v okolí brucha: Čo robia štíhle ženy inak?

Chudnutie a diéty

Tuk v oblasti pása môže byť pre vás odteraz minulosťou. Stačí sa inšpirovať tým, čo robia štíhle ženy inak, zatiaľ čo vy si myslíte, že hrá u nich rolu len genetika.

Ženy dokážu závidieť druhým ženám hádam všetko. Štíhla postava nie je žiadnou výnimkou. Čo takto si však od štíhlych žien vziať príklad a namiesto toho, aby ste im závideli sa inšpirovať tým, čo robia v porovnaní s ostatnými inak. 

Veľa žien si myslí, že za všetkým sú len dobré gény a svet je nespravodlivý. Je čas prestať sa ľutovať a urobiť zopár zmien vo svojom životnom štýle. Tie, ktoré sme vybrali, vás nebudú stáť žiadnu drinu a postupne sa dá na ne zvyknúť až tak, že sa stanú vašou neodmysliteľnou súčasťou dennej rutiny. 

Čítajte tiež: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Štíhle ženy a ich tajný jedálniček

Štíhle ženy sa vyhýbajú všetkému, čo by spôsobovalo nafúknuté brucho. Väčšinou je však tuk na bruchu spôsobený vplyvom stravy. Tá tvorí až 80% úspechu a my sme sa preto pozreli na to, čo robia štíhle ženy vo svojom jedálničku. Dlhodobo ho majú totiž nastavený vyvážene, ale to neznamená, že si nedoprajú a z času na čas „nezhrešia“. Vám sa potom môže zdať, že môžu zjesť čokoľvek a majú len jednoducho šťastie na gény. Opak je však pravdou. Podobne, ako obézni ľudia na verejnosti napríklad nejedia a za zavretými dverami sami sa prejedajú a sami seba pritom klamú, v prípade štíhlych žien to funguje naopak. Navonok to môže vyzerať, že si doprajú hocičo, ale doma striktne dodržiavajú svoj jedálniček, z ktorého nepustia. 

Základ stravy mäso s nízkym obsahom tuku a zelenina

Zabudnite na prílohy ako je ryža či zemiaky, cestoviny si doprajte tiež len výnimočne. Alfou omegou by malo byť morčacie alebo kuracie mäso, ryby a sem tam môže byť aj hovädzie mäso. K nemu bohato postačí len dusená zelenina, ktorá sa dá pripravovať na niekoľko spôsobov. Zelenina na pare je pre nás ľahšie stráviteľnejšia ako surová. Takéto jedlo vás zasýti, dodá vám potrebné životy a nebudete podliehať diétovaniu či nepravidelnému jedeniu. 

Na dochutenie používajte namiesto soli bylinky

Štíhle ženy si dávajú pozor na obsah soli v jedlách a už vôbec zbytočne „nedosoľujú“. Prispievajú tak k rovnováhe krvného tlaku a cholesterolu. Práve soľ je tak trochu skrytý zabijak postavy, ale aj celkového zdravotného stavu. Príliš veľa soli, ale aj polotovary, kde sa soľ objavuje nadmieru vedie k vzniku tzv. stresového brucha.

Čistá voda a sypané bylinkové čaje

Rovnako sa tieto ženy vyhýbajú pitiu perlivých vôd a ich pitný režim tvorí filtrovaná čistá voda a sypané bylinné čaje. Šálkou čaju začínajú deň a v duchu ajurvédskej či čínskej medicíny prebúdzajú svoj organizmus pomalým a meditačným spôsobom.

Mohlo by vás zaujímať: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Dajte zbohom bielej múke a cukru

Na blackliste je u nich biela múka a rafinovaný cukor, v prípade ktorých neurobia výnimku nikdy. To však neznamená, že nejedia pečivo alebo sladké. Volia však alternatívne zdravšie produkty a len raz za čas. Drastické diétovanie totiž nikam nevedie, to vedia už roky. Rovnako tak konzumovanie polotovarov a alkoholu – to všetko spôsobuje tuk v podobe naskladaných pneumatík na bruchu. 

- Najčítanejšie -