Presunúť na hlavný obsah

Dá sa to aj po rokoch. Naštartujte svoj metabolizmus pomocou účinných trikov

Lifestyle

Ak patríte medzi ženy, ktoré zápasia s číslom na váhe, slovo metabolizmus vám nie je cudzie. Vedeli ste však, že svoj spaľovací systém môžete o čosi zrýchliť? Prinášame vám spôsoby ako.

Pravidelný pitný režim 

Hlavou a omegou pri chudnutí, ale aj zdravom životným štýle, je dostatočný príjem vody. Pamätajte si, že pokiaľ vám vaše telo hlása, že je smädné, je už ''neskoro''. Tekutiny by ste mali prijímať pravidelne počas dňa, nie nárazovo. Obyčajná voda dokáže s telom skutočné zázraky - zlepšuje trávenie, funkcie organizmu a v neposlednom rade dokáže naštartovať aj metabolizmus a tým pádom teda aj chudnutie. Potrebné množstvo vody, ktoré by ste mali za deň prijať, závisí od viacerých aspektov, akými je vaša hmotnosť, vek, telesná aktivita, ktorú počas dňa vykonávate, ale aj celkový zdravotný stav. V priemere však ide o dva litre vody. Pozor, do tohto odporúčania sa nerátajú sladké, ovocné čaje a vody a už vôbec nie samotná káva. Nezabúdajte tiež na to, že nedostatok vody vás zavodňuje a aj keď v skutočnosti konzumujete zdravú stravu, môžete pôsobiť naliato.

Prečítajte si: Spomaľte starnutie. Toto sú spôsoby, akým zastavíte rast sivých vlasov

Kvalitný spánok 

Jedným z najdôležitejších aspektov, ktorý dohliada na správne fungovanie tela, je spánok. V tomto prípade však nie je dôležité ako dlho spíte, ale ako spíte - kvalita víťazí nad kvantitou. Telu by ste mali každý deň dopriať 6-9 hodinový spánok (najmenej šesť, najviac deväť hodín, záleží to od samotného človeka), inak si bude jeho nedostatok kompenzovať braním z cukrov. Nehovoriac o tom, že v najtvrdšej fáze spánku telo produkuje dôležité hormóny, ktoré zodpovedajú za funkčný chod tela. Starajte sa o seba a doprajte si potrebný odpočinok. Váš organizmus sa vám poďakuje - a s ním aj spaľovanie.

Pravidelný pohyb 

Vo všeobecnosti platí priama úmera, ktorá káže, že čím má človek menej svalov, tým pomalší je aj jeho metabolizmus. Je to tým, že práve objem spomínanej svalovej hmoty sa považuje za jeden z najdôležitejších prvkov pre spaľovanie. Na to, aby ste si dopomohli k lepšiemu metabolizmu, nemusíte hneď zvdvíhať ťažké váhy, práve naopak. Aj v tomto prípade je lepšia pravidelnosť, než nárazová záťaž a na začiatku je najlepšie začať jednoduchou prechádzkou, ktorá vám hneď nevyrazí dych. Nezabúdajte, pohyb vám má prinášať šťastie, nie utrpenie.

Neprehliadnite: Prírodná náhrada retinolu dokáže hotové zázraky. Táto látka vám vyčaruje dokonalú pleť na počkanie

Jablčný ocot

Niekoľko štúdii dokázalo, že práve táto potravina dokáže pri trávení hotové zázraky. Pomáha totiž pri spaľovaní tukov, ale zároveň je aj akýmsi štartérom metabolizmu. Na to, aby sa ukázal efekt jablčného octu, je potrebné, aby ste ho konzumovali aspoň dva týždne. Dávajte si však pozor a rozhodne ho nepite na dúšky, ale len po malých lyžičkách - na začiatok stačí jedna denne. Nikdy ho však nekonzumujte na lačný žalúdok a odporúčame vám ho hneď zapiť vodou, prípadne ním ochutiť šalát či iný pokrm.

- Najčítanejšie -