Presunúť na hlavný obsah

Horúci trend luxelights nahrádza obľúbené ombre či balayage: Ušetríte čas a zažiarite

Krása

Technika, ktorá sa stáva čoraz obľúbenejšou, u veľkého množstva žien je nielen veľmi efektívna, rýchla, ale skutočne vyzerá skvele. Zohľadňuje tvar vašej tváre, líniu lícnych kostí, farbu očí, takže vás dokonale rozžiari a dokáže ubrať vek.

S príchodom jari sa mení nielen šatník, ale máme tendencie meniť aj svoj účes. Ak patríte medzi vyznávačky prirodzenosti a minimalizmu, technika luxelights bude niečo pre vás. 

Prirodzenosť na prvom mieste

V tomto prípade zostáva základom vaša farba, ktorá sa len jemne presvetľuje pramienkami. Ide citlivé, no veľmi efektívne zmeny, ktoré dokonale omladia a uberú pár rokov, naozaj na počkanie.

V podstate sa pri tejto technike využíva hra svetla a tieňov v  oblasti korienkov a prirodzene svetlejšie, no zároveň aj tmavšie odlesky v dĺžkach a koncoch. 

"Takýto typ presvetlenia sa hodí rovnako blondínkami i tmavovláskam. Zohľadňuje sa totiž farba vašej pleti, očí, línia lícnych kostí, tvar tváre, skrátka všetko. Správne zvolený odtieň pramienkov je teda základom úspechu," prezrádza Michaela Dobráková, hairstylistka. 

Čítajte tiež: Pleťové séra pre ženy po 30-tke: Čím skôr začnete, tým viac rokov si ušetríte a budete viditeľne mladšia

"Začína jemným premelírovaním, potom sa natrú samostantne korienky a nakoniec sa vlas jemne natónuje." 

Neprehliadnite: Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

Vlasy takto získajú na objeme, pôsobia oveľa zdravšie a dobrou správou je, že touto technikou skvele prekryjete aj šediny. Nie je totiž nič výnimočné, že tie trápia v dnešnej dobe už ženy okolo 35 - tky. Rozdiel medzi ombre a balayage je najmä v šetrení času. Je to naozaj rýchlejší spôsob presvetlenia, ktorý vyzerá chic a krásne. 

 

 

- Najčítanejšie -