Presunúť na hlavný obsah

Odstráňte veci, ktoré vám pridávajú vek: Toto dokáže naozaj zázraky

Zábava

Určité veci nám pridávajú vek oveľa viac, ako len tušíme. A dokonca sa nad nimi ani nezamýšľame a pravidelne sa ich dopúšťame. Sústreďte sa na tieto drobnosti a podarí sa vám vyhrať boj s časom.

Sú veci, ktoré nám skrátka pridávajú vek a mnohokrát sa ich nevedome dopúšťame my samy. Pozrite sa, aké chyby najčastejšie robíme. Ak ich zmeníte, naozaj si výrazne dokážete ubrať vek.

Nesprávna technika pri odličovaní

Dokonale odlíčená pleť je rozhodne nevyhnutná, pokiaľ chce žena byť krásnou skutočne dlho. Môžete mať tie najdrahšie a najluxusnejšie krémy na vrásky, no ak ich nanesiete na zle odlíčenú pleť, na wau efekt môžete rozhodne zabudnúť. 

Prečítajte si: Muži narodení v týchto znameniach patria medzi najpríťažlivejších: Prečo im za žiadnych okolností, nedokážeme povedať nie?

Veľkou chybou je tiež to, ak pri umývaní pleť ”drhnete”. Základom je odličovať ju veľmi jemne. Najväčší pozor, dávajte v okolí očí. Práve tu je pokožka najjemnejšia a vrásky vznikajú oveľa ľahšie.

Pozrite sa na kruhy pod očami

Kruhy pod očami, sú nielen estetickým problémom, ale na pohľad aj pridávajú vek. Preto pokiaľ ich nemáte kvôli zdravotným ťažkostiam, zvýšte príjem železa a jedzte vitamín K. 

Obmedzte cukor a alkohol

Tieto dve veci sú zodpovedné za to, že sa náš vek prejavuje oveľa výraznejšie ako by sme chceli. Zavodňujú, človek pôsobí viac unavene a mdlo ako bežne. Ak ich v jedálničku vynecháte čo i len pár týždňov, pleť získa jas, bude žiarivejšia, zbavíte sa nafúknutého bruška, zlepší sa celulitída. 

Nesprávna poloha pri spánku

Aj vy najradšej zaspávate na boku, či na bruchu? Nuž mali by ste to rýchlo zmeniť. Teda ak si nechcete zbytočne pridávať vek. V daných polohách totiž neprirodzene tlačíte na tvár a tým podporujete tvorbu vrások okolo očí, či tých v oblasti dekoltu.

Neprehliadnite: Čínsky rok sa oficiálne začína. Pre tieto štyri znamenia však bude pohromou

Dobrou voľbou je tiež kvalitná posteľná bielizeň, ktorá sa neotláča. Ideálny je hodváb, prípadne satén.

Nadmerné vystavovanie sa slnku

Slnečné lúče urýchľujú starnutie našej pleti až o 80%. A to veru nie je zanedbateľné číslo. Na ochranu však treba myslieť aj v tomto zimnom období, predovšetkým na horách, kde dokáže byť slnko mimoriadne silné a vie tak napáchať veľké škody na pokožke.

Navyše na slnku máme tendencie privierať oči, takže okrem kvalitného krému s UV, investujte aj do dobrých slnečných okuliarov.

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe