Presunúť na hlavný obsah

Nechajte sa viesť intuíciou: Váš život to posunie do novej dimenzie, tvrdí psychológ

Zábava

Intuícia je naozaj niečo, čo nám pri rozhodovaní dokáže neuveriteľne pomôcť. Odborníci v tom majú jasno a tvrdia, že takáto voľba, býva zväčša aj tou najlepšou.

Ľudia, ktorí sa riadia intuíciou, bývajú spravidla šťastnejší a žijú v harmónii

Niektoré veci v našich životoch, plynú prirodzene, iné nám zaberú viac času a energie. Paradoxne veci, ktoré riešime príliš dlho, nám vo výsledku nerobia takú radosť, ako tie, ktoré vzniknú zo spontánnych rozhodnutí. Nie je to však len obyčajné tvrdenie, ale fakt. Je dokázané, že intuícia, či akýsi vnútorný hlas, nás dokážu viesť práve tým správnym smerom. 

Neprehliadnite: Slovenka Katarína navrhuje tapety v luxusných priestoroch: Čo všetko táto práca obnáša?

Hoci u nás to veľmi veľa ľudí nerieši a skôr sa tomu smeju, skutočne intuitívne správanie, dokáže v pozitívnom smere ovplyvňovať naše rozhodnutia. Sú totiž dva typy myslenia, na základe ktorých sa rozhodujeme.Tie založené na intuícii a naopak tie pomalé, kedy vedome zvažujeme fakty a vyhodnocujeme argumenty za a proti.

"Intuitívne rozhodovanie nie je sprostredkované žiadnym uvažovaním aj keď býva sprevádzané pocitom jasnosti a istoty, nie je podložené žiadnymi faktami alebo dôvodmi. Charakterizuje ho spontánnosť, autenticita."

Prečítajte si: Nina je profesionálnou baletkou: Zatiaľ čo iní osem hodín denne pracujú, ja osem hodín denne trénujem

"Hoci mnohokrát tušíme, že niečo je správne, napokon konáme v rozpore s tým. Určite aj vám často behajú hlavou frázy: "Vedel som to. Mal by som to urobiť takto..." To všetko sú prejavy intuície. Popierať a tlačiť ju do úzadia je veľkou chybou. Mali by ste jej dať priestor," prezrádza na úvod Mgr. Milan Lipovský, psychológ. 

Práve vnímavosť podnetov, na čom vlastne intuícia je založená, dokáže byť v pozitívnom smere dobrým ukazovateľom našich potrieb. 

"Samozrejme sú racionálne veci, ktoré treba riešiť, cez fakty, ale v zásade platí, že v oblasti vzťahov je dobré spoliehať sa práve na intuíciu. Ja dokonca radím, trénovať ju. Aby ste v správnej chvíli vedeli použiť, to čo treba. Navyše ľudia, ktorí sa ňou riadia, bývajú spravidla šťastnejší. Mne osobne to život posunulo do inej dimenzie. A to som sa roky, riadil čisto raciom."

Ako trénovať intuíciu

  • 1. Meditujte
  • 2. Položte sami sebe otázku a vnímajte prvú odpoveď, ktorá príde
  • 3. Naučte sa  počúvať svoje telo
  • 4. Rozvíjajte pravú hemisféru mozgu - ideálne tancom, tvorivou činnosťou, kreslením

Riadite sa v živote intuíciou?

spolu hlasovalo 118 ľudí

 

- Najčítanejšie -