Presunúť na hlavný obsah

Vitamín C ako elixír mladosti: Toto dokáže s vašou pleťou v priebehu mesiaca

Krása

Vitamín C sa v starostlivosti o pokožku, stáva doslova revolučným. Dokáže nielen omladiť, ale aj pomôcť s rôznymi nedokonalosťami. A v zimnom období obzvlášť. Treba však vedieť o ňom viac, aby sa účinky na pleti, prejavili čo najskôr.

Každá z nás chce byť krásna, vyzerať mlado, sviežo a skvele. Je úplne jedno, či máme 20, 30, 40, 50. Ženy zo svojich nárokov nezvyknú vekom uberať, práve naopak. Ak aj vy hľadáte elixír mladosti a neviete sa vyznať vo všetkom, čo súčasný trh ponúka, možno je čas dať šancu vitamínu C. 

Vyrieši širokospektrálne problémy a reálne uvidíte efekt

"Citlivá a podráždená pleť, akné, začervenanie, zápaly. Mnohé problémy s pleťou nás trápia nielen v puberte, ale aj v dospelosti. A to veľmi často. Hoci častokrát skúšame nezmyselné kúry, investujeme stovky eur do zaručených produktov, nevidíme výsledky. Pritom občas stačí naozaj málo. Vitamín C je vrámci dermatológie, hotovým zázrakom. Vyrieši širokospektrálne problémy a reálne uvidíte efekt. Ja tvrdím, že už po mesiaci," prezrádza MUDr. Eva Smiešková. 

Prečítajte si: Keď je menej viac: Skipcare, pôvodne kórejský prístup ku kráse, vychádza z minimalizmu

Vitamín C je veľmi silný antioxidant. Neutralizuje voľné radikály, teda zjednodušene povedané, príčinu oxidačného stresu v pleti. V jeho dôsledku totiž vzniká predčasné starnutie. "Tento typ vitamínu je základom pre tvorbu kolagénu v kožných bunkách, pomáha posilňovať štruktúru pleti a zároveň v značnej miere oddaľuje príznaky starnutia, pokožku rozžiari, udržiava mladistvý, zdravý vzhľad. A skvelé účinky má aj na pigmentové škvrny. Ideálne je však riešiť to teraz, v chladnejších mesiacoch."

Pre viditeľný účinok na kožné bunky, musí  produkt obsahovať aspoň 8 % 

"Je dokázané, že pre viditeľný účinok na kožné bunky, musí  produkt obsahovať aspoň 8 % vitamín C. Naopak, koncentrácia nad 20 % je zase kontraproduktívna. Takže toto si tiež všímajte. Ja odporúčam aplikáciu v koncetrovaných ampulkách, ktorej vstrebávanie podporíte rollerom, či domácou mezoterapiou."

Neprehliadnite: Kam sa posunie kozmetika tento rok? Produkty sú ekologickejšie, šetrnejšie a stačí ich mať menej

Základom ak chcete dostať svoju pleť do formy, je teda používať výrobky s obsahom antioxidantov ako vitamínu C, vitamínu E, dobrý je aj extrakt zo zeleného čaju a ovocných kyselín. Tie sú totiž schopné aktivovať procesy náprav buniek, čo asi každá, najmä po 30 - tke potrebujeme a oceníme. 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe