Presunúť na hlavný obsah

Oleje v kozmetike: Tieto benefity prinesú vašej pleti, podstatné je však zistiť, ktorý je pre vás najvhodnejší

Krása

Mnohé ženy podľahli ich benefitom absolútne. Dokážu nahradiť odličovacie mlieko, či dokonca nočný aj denný krém. Len treba vedieť, ako a kedy ich používať.

Prírodné oleje sa používali na pleť ešte v období, keď neboli rôzne séra, "odličováky", či rôzne masky. Napríklad taká Kleopatra na nenedala dopustiť. Hydatujú, odstraňujú nedostatky, rozžiaria a dodajú potrebné živiny.  Dnes sa opäť dostávajú v beauty priemysle na výslniee a zdá sa, že nemajú konkurenciu. Ktoré oleje sú ale pre vás najvhodnejšie a aké majú účinky?

Inšpirujte sa: Make-up paletky vhodné ako darček pod stromček: Predstavujeme naše tipy, s ktorými zabodujete

Arganový olej

Je nazývaný aj prírodným zlatom. Vďaka vysokému obsahu prospešných látok ako je vitamín E, esenciálne mastné kyseliny a antioxidanty, pôsobí na vašu pleť regeneračne. Napomáha pleti pri regenerácii buniek, zlepšeniu textúry pleti a zabraňuje tvorbe vrások.

Hoci pokožku hydratuje a zvláčňuje, nezanecháva pocit mastnoty. Jee vhodný pre akékoľvek typy pleti. Najviac sa odporúča pre zrelú alebo problémovú pleť, ktorú zbavuje nadmernej mastnoty. Arganový olej pôsobí hojivo, môžete ho použiť na malé ranky alebo zapálené akné. 

 

Ružový olej

Ružový olej je veľmi populárny v južnej Európe a stáročia tvorí neoddeliteľnú súčasť v starostlivosti o pokožku. Olej získavaný z rôznych druhov šípkových ruží má nezameniteľnú vôňu a pleť predovšetkým lieči, regeneruje a omladzuje.

Jeho úloha v starostlivosti zameranej na známky času je tak úplne nenahraditeľná. Na jemné vrásky okolo očí a úst len ťažko nájdete niečo lepšie. Ružový olej obsahuje cennú kyselinu plus vysokú dávku vitamínu C.

Mandľový olej

Tento olej sa získava zo sušených jadier mandľovníkov a v starostlivosti o pleť zastáva výsostné miesto vďaka upokojujúcim schopnostiam.

Vysoký obsah vitamínov A, B a E, minerálov, mastných kyselín a proteínov pomáha pokožke vyrovnávať hladinu hydratácie a tá sa stáva čistejšia a vyzerá mladistvejšie. Mandľový  olej je vhodný pre normálnu a zmiešanú pleť. 

Púpavový olej 

Výživný olej z púpavy dvojročnej sa mimoriadne cení kvôli obsahu gama-linolovej kyseliny, ktorá pomáha zmierňovať opuchy a zvyšuje prietok krvi, čo vedie ku zdravo vyzerajúce pokožke.

Je vhodný pre zrelú pleť bez života, ktorej dodá svieži mladistvý vzhľad. Stačí použiť malé množstvo tohto oleja a priaznivé účinky sa dostavia.

- Najčítanejšie -