Presunúť na hlavný obsah

Horší sa vám pod rúškom pleť? Dodržujte tieto zásady a všetko bude opäť v poriadku

Krása

Rúška sú zatiaľ na neurčité obdobie našou každodennou povinnosťou. Ak patríte medzi tých nešťastných, ktorým pokrývka nosa a úst pácha výrazné škoy na pleti, máme pre vás niekoľko tipov.

Dôkladnejšie čistenie pleti 

Čistenie pleti by ste mali praktizovať každé ráno a večer a skladať by sa malo z následujúcich krokov; odlíčenie, čistenie čistiacim gélom (odporúča sa vyhýbať micelárnej vode, nakoľko pleť priveľmi vysušuje), aplikácia tonika na upokojenie pleti a následne krému. Vedeli ste, že tieto kroky by ste mali aplikovať aj v prípade, že máte rúško na tvári viac, než tri hodiny? Pleť sa pod ním, bez ohľadu na to, aké je počasie, zaparuje a o čosi ťažšie sa jej dýcha - čo je dôsledkom upchávania pórov. Preto hneď, keď je to možné a dáte si rúško dole z tváre, dôkladne si vyčistite pleť. Aplikovať krém nemusíte, dôležité je však, aby ste nezabúdali na tonikum, ktoré má v týchto prípadoch naozaj blahodárny efekt. Samozrejmosťou je, že by ste mali siahnuť po produktoch, ktoré neobsahujú alkohol. Pri nadmernom vysušení pleti totiž vaša pokožka v skutočnosti začne produkovať o čosi viac mastnoty, aby jej dodala potrebné živiny. 

Prečítajte si: Jedlá, ktoré sú zodpovedné za vznik akné: Týmto dajte STOP - ku ak chcete mať krásnu pleť

Vynechajte mejkap, ale aj ochranný faktor

Ak sa líčite pod rúško a pozorujete zhoršenie pleti, máme pre vás zlú správu - je potrebné, aby ste sa mejkapu vzdali. Aj keď máte ten správny mejkap, ktorý vám nikdy neupchával póry, nezabúdajte, že pod rúškom sa naša pleť niekoľkonásobne namáha a mejkap jej v tomto prípade viac škodí, než pomáha. To isté platí aj pre ochranný faktor. Napriek tomu, že je ženskou povinnosťou aplikovať si ho každé ráno na pleť, tentokát je potrebné spraviť výnimku. SPF si naneste len na časť tváre, ktorá nie je zakrytá rúškom či maskou.

Meňte rúška 

Samozrejmosťou je pravidelné menenie rúšok. Zatiaľ čo počas prvej vlny všetci apelovali na to, že rúška už po dvoch hodinách strácajú efektivitu, dnes sa na to zabúda - a väčšina ľudí nosí to jedno rúško na tvári celý deň. Okrem toho, že tým v podstate nechránite seba a ani ľudí okolo vás, má rúško negatívny dopad na vašu tvár. Nanesené baktérie sa totiž nelepia nikam inam, než na vašu pleť. Nezabudnite tak rúška každé dve hodiny meniť. V prípade, že používate bavlnené rúška, je potrebné, aby ste ich oprali a následne prežehlili, čím ich zbavíte nechcených baktérií.

Neprehliadnite: Pleť a oleje: Ktoré sú skutočným zázrakom pre našu pokožku, ktorým by ste sa mali však vyhnúť?

Nenamáhajte svoju pleť 

Aj keď svoju pleť rady hýčkate, tentokrát zabudnite na skúšanie rôznych masiek a špeciálnych prípravkov. Siahnite radšej po prírodnejšej ceste a namiesto toho, že budete skúšať nové, nepoznané značky, si domácu masku radšej vyrobte. So starostlivosťou to však nepreháňajte, okrem pravidelného čistenia dbajte hlavne len na to, aby ste sa svojej pleti nedotýkali rukami. Dôležitý je aj pitný režim - okrem čistej vody sa odporúča aj šalviový čaj, ktorý je pleť hotovým zázrakom. 

- Najčítanejšie -