Presunúť na hlavný obsah

3 spôsoby ako docieliť silné a husté mihalnice: Takto to zvládnete prirodzenou cestou

Krása

Dlhé a husté mihalnice sú snáď snom každej ženy. Ako ich však dosiahnuť ak sa chcete vybrať prirodzenou cestou a umelé riasy vám veľa nehovoria?

Po nádherných mihalniciach túžia azda všetky ženy bez rozdielu. Ak však patríte do kategórie žien, ktoré by ich rady dosiahli prirodzenou cestou, čítajte ďalej. Tieto overené triky vám určite pomôžu. Vyhnete sa umelým riasam, no pohľad bábiky mať budete. 

Mohlo by vás zaujímať: 5 najsilnejších zbraní anti-ageingu: Toto naozaj funguje, hovorí dermatologička

1. Stimulujte rast prírodnými olejmi a zábalmi

Ricínový olej je pre rast obočia, mihalníc a vlasov, dokonalým malým zázrakom. Má preukázateľne pozitívne účinky na dané aspekty. Namočte do oleja vatovú tyčinku, priložte ju k riasam a jemne obkreslite, líniu oka. Nechajte pôsobiť cez noc a ráno umyte. Toto robte na dennej báze. Efekt by sa mal dostaviť do 3-5 týždňov.

2. Prospešná masáž

Hoci to môže znieť absurdne, je to tak. Keď budete pravidelne masírovať očné viečka, prekrvíte danú oblasť a postaráte sa tak o lepšie okysličenie, následne aj lepšie zásobenie živinami. Mihalnice takto dokázateľne rastú rýchlejšie a sú omnoho hustejšie ako keď to nerobíte. Ide však o rituál, ktorý by ste mali robiť na dennej báze. Vtedy sa výsledok dostaví skôr ako počas mesiaca. 

Prečítajte si: Nová pokožka po lete: Tieto 3 procedúry prinavrátia pleti hydratáciu a jas, zároveň zredukujú škvrny

Zázračné aloe vera

Perfektným spôsobom ako získať dlhé, husté a silné riasy je aloe vera, ktoré obsahuje vitamíny a živiny na podporu rastu. Výborne zároveň pôsobí na hydratáciu mihalníc a očného okolia. Kefku na česanie rias namočte do čerstvej šťavy z aloe vera. Prečešte si ňou mihalnice a nechajte pôsobiť  aspoň 6 hodín, ideálne po celú noc. 

Hoci ide o naozaj účinné triky, nezabúdajte, že bez trpezlivosti to tentokrát nepôjde.Takže pravidelnosť a rutina, vám v tomto prípade prinesú vytúžené ovocie. Za vyskúšenie to stojí, no nie? 

Páčia sa Vám skôr umelé, či prirodzené riasy?

spolu hlasovalo 100 ľudí

Umelé
4

- Najčítanejšie -