Presunúť na hlavný obsah

Masáž tváre dokáže hotové zázraky: Zjemní výraz, eliminuje kruhy pod očami a aktivuje produkciu kolagénu

Krása

Hoci sa jej u nás doposiaľ neprikladal veľký význam, ženy z červeného koberca na ňu nedajú dopustiť. Zbaví vás zadržiavania vody, pomôže vyriešiť problém s vráskami, či akné a mnoho ďalšieho. Mazáž tváre, premieňa malé sny o kráse na počkanie, na realitu.

Masáž tváre by mala byť akousi čerešničkou na torte, každého ošetrenia pleti. Je však skvelé venovať jej aj osobitú pozornosť. Terapeutka sa stará o kvalitu pleti a rozmaznáva masážou tvár, čo má aj výborný vplyv na samotnú pokožku. Možno oveľa väčší ako ste si kedy mysleli.  

Čítajte tiež: Beauty novinky v duchu spomalenia starnutia: Tradičný rituál Japoniek, ktorý prebudí vašu pleť a vytiahne krásu zvnútra

Výsledok, ktorý pozorujete okamžite

"Človek sa uvoľní a telo dostane priestor tvoriť rôzne dôležité látky. Jednou z nich je serotonín, inak ho najčastejšie voláme hormón šťastia. Ovplyvňuje našu náladu, trávenie a chuť k jedlu. Je dokázané, že človek je po masáži nielen oddýchnutý ale aj šťastnejší," vysvetľuje Jozef Harhovský, majiteľ salónu Runway care and beauty. 

"Masáž tváre vám poskytne okamžitý viditeľný výsledok. Má blahodárne a relaxačné účinky aj na centrálnu nervovú sústavu. V spodnej vstve dermy sa nachádzajú totiž nervové zakončenia, reagujúce na dotyk, tlak a zmenu teploty. 

Vďaka masáži, pri využití rôznych techník je možné vyvolať širokú škálu pocitov. Navyše masáž uvoľňuje nahromadené napätie v tvári, výraz tváre sa následne zjemní a zmäkčí. To, čo ženy rozhodne ocenia je fakr, že pomáha oddialiť proces starnutia, pretože sa vďaka nej výrazne zlepší krvný obeh, pružnosť svalov, aktivuje sa produkcia kolagénu a elasténu v pleti." 

Masáž tvare pomáha pri celkovej únave a vyčerpanosti. Pôsobením na mimické svaly sa uvoľňuje kyselina mliečna a tým klesá únava. 

Najväčšie benefity masáže tváre:

  • regenerácia pleti 
  • osvieženie 
  • odstraňuje únavu okolo očí
  • okysličuje pokožku
  • má liftinový účinok

Masáž častokrát používajú práve celebrity, herečky, pracovne vyťažené ženy, pri nadmernom strese a únave. Jej benefity sú totiž nepopierateľné. Tak čo, skúsite to?

Neprehliadnite: Kľúčové prvky, na ktoré by ste sa pri líčení mali zamerať: Táto jeseň bude patriť hlavne trendu z 90. rokov

- Najčítanejšie -