Presunúť na hlavný obsah

Beauty novinky v duchu spomalenia starnutia: Tradičný rituál Japoniek, ktorý prebudí vašu pleť a vytiahne krásu zvnútra

Krása

Cesta k dosiahnutiu krásnej žiarivej pleti vedie cez spomalenie beauty rituálov, na ktoré si treba nechať dostatok času. Vyskúšajte kultový rituál Japoniek, ktorého výsledkom je hodvábna pleť.

Japonská kultúra nás odpradávna fascinuje a s ňou aj rituály krásy. Dnes niet pochýb o tom, že sú to práve Japonky, ktoré nás svojou večnou mladosťou a bezchybnou pleťou neprestávajú prekvapovať. Stále viac a viac sa ponárajú do hĺbky poznania problematiky starnutia. Vďaka precíznosti a vytrvalosti, s akou sa púšťajú do vývoja ich odborníci, prinášajú nové a nové poznatky a riešenia. 

Čítajte tiež: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Žena počas života prechádza rôznymi zmenami, nielen tými fyzickými, ale aj osobnostnými. Vnímanie samej seba napokon aj tak vždy vedie k návratu k prirodzenej kráse, ktorú každá z nás nosí vo vnútri. Čistota a jednoduchosť je pritom základom tradičných japonských beauty rituálov, ktoré sú známe ešte jednou vzácnosťou, a tou je čas. Čas je nový luxus a platí to aj v starostlivosti o vašu pleť. K výsledkom vás pritom privedie trpezlivosť a vytrvalosť, podobne ako je tomu pri typickom japonskom umení  kaligrafii. Práve tou sa vývojári najnovších procesov inšpirovali, konkrétne kaligrafkou Suito Nakatsuka.

Očistenie a prebudenie pleti pôsobí proti prvým známkam starnutia

Hodvábne pleťová voda Sensai Absolute Silk Micro Mousse Treatment očistí pleť, prebudí v nej život a pripraví ju na ďalšie kroky. Jemná voda sa ihneď po aplikácii premení na penu s obsahom bubliniek, ktoré sú ešte menšie ako póry. Pôsobí proti prvým známkam starnutia, ktoré zachytí včas a to vďaka mikrokarbonatovaným bublinkám a patentovanou zmesou Koishmaru Silk Royal™.

Dva japonské poklady pre hodvábnu pleť

V ďalšom kroku vás čaká vzrušenie zo spoznania dvoch skutočných japonských pokladov  Sakura Eternal Complex a Koishimaru Silk EX. Hodvábny film pleti dosiahnete aplikovaním krému z kolekcie Ultimate the cream limited edition bohatého na tieto zložky, ktorý prebudenú pleť umocní ešte viac a dodá jej prirodzené svetlo a jas vychádzajúce z vášho vnútra. Nevynechajte ani hodvábnu emulziu, ktorá pleť vyživuje a podporí krásu zvnútra.

Pleť ako v bavlnke

Beauty rituál môžete pozdvihnúť na lepší zážitok aj vďaka doplnkom pre pleť, s ktorými dosiahnete pocity ako od odborníčky. Masážne pohyby, príjemné materiály a to všetko v čase, vymedzenom len a len pre vás. Pleť ako v bavlnke vďaka šetrnej žinke na čistenie pleti alebo dôkladné oplachovanie. Dbajte na to, aby bola vyrobená zo 100% bio bavlny ako napríklad táto od Living Crafts (na rozdiel od klasickej bavlny, ktorá patrí pri pestovaní medzi najstriekanejšie rastliny a podieľa sa na znečisťovaní životného prostredia). Pravidelné beauty rituály sa vďaka nej premenia na jemné pohladenie pleti a zážitok ako z wellness & beauty centra.

Mohlo by vás zaujímať: Kruhy pod očami vám pridávajú vek: Poradíme vám spôsob, ako sa zbaviť tmavých vačkov až o 70%

Masážny polodrahokam pleť prekysličí

Stimulovanie lymfatického systému redukuje opuchy spôsobené preťaženými kanálmi a prispieva k spevneniu kontúr tváre. Väčší kameň Chi Facial Roller od Holistick Silk je určený na masáž čela, lícnych kostí a netreba zabúdať ani na masáž krku a dekoltu. Menší kameň, ktorý je na protiľahlej strane je vhodnejší na jemnejšiu pokožku v okolí očí, hornej kontúry pier alebo časť nosa. Pleť je vďaka týmto pomalým pohybom viac prekysličená a ideálna na spojenie s vašou obľúbenou kozmetikou pre dosiahnutie maximálneho efektu a pocitu znovuzrodenia krásy. Čo je podstatné je, že uvoľňuje napätie a upokojuje myseľ. Nezabúdajte totiž, že krása ide zvnútra.

- Najčítanejšie -