Presunúť na hlavný obsah

Čas, kedy si umyjete vlasy, zabezpečí ich najlepší vzhľad: Iba vtedy dosiahnete perfektný objem ako od kaderníka

Krása

Poznáte to, hoci máte rovnaký strih aj farbu, každý deň vaše vlasy vyzerajú inak. Prezradíme vám však jednoduché kúzlo, kedy je najlepšie vlasy umývať, aby ste dosiahli ten najlepší objem!

Nepoddajné vlasy trápia každú z nás. Niektoré ženy dostali do vienka prirodzené schopnosti dokázať s vlasmi kúzliť a s ľahkosťou vyčaria na svojej hlave korunu krásy ako od kaderníka. Iné môžu robiť čokoľvek a výsledný efekt nikdy nevyzerá, ako by si želali. 

Často však hľadáme skrytý problém úplne niekde inde, ako by sme mali a ten skutočný tak prehliadame. A niekedy je zakorenený práve v tých najjednoduchších veciach, o ktorých si myslíme, že nehrajú až takú rolu alebo sú pre nás akousi samozrejmosťou.

Čítajte tiež: Beauty novinky v duchu spomalenia starnutia: Tradičný rituál Japoniek, ktorý prebudí vašu pleť a vytiahne krásu zvnútra

Najlepší čas na umytie vlasov, aby ste docielili ich TOP stav

Zo skúseností žien, ale aj profesionálov zo salónov prichádza najlepší čas vašich vlasov deň po umytí. Presnejšie povedané, najlepšie je umyť si vlasy večer, keď na to máte aj dostatočne vyčlenený čas a môžete im venovať pozornosť. Nie však úplne neskoro, pretože buď zaspíte, naopak, s mokrými vlasmi alebo ich vyfúkate rovnako rýchlo ako ráno, keď sa ponáhľate, aby ste pred prácou všetko stíhali.
Ideálny čas je tak večer okolo ôsmej hodiny. Na druhý deň potom prirodzene dosiahnete styling a kvalitu vlasov, ako keby ste sa čerstvo vrátili od kaderníka. Vlasy majú tvar, držia, neelektrizujú a netreba s nimi nič robiť.

Základom dobre umytých vlasov je pritom dodržiavanie nasledovných odporúčaní skúsených odborníkov z vlasových salónov. Tí totiž tvrdia, že nie je dôležité len to, že idete raz mesačne ku svojmu kaderníkovi, ale najmä to, ako sa po zvyšné dni o svoje vlasy staráte medzitým, ako opäť uskutočníte návštevu kaderníka.

  • vhodný šampón a kondicionér podľa typu vlasov (masku stačí používať 1-2x za týždeň)
  • v dnešnej dobe používať už len prípravky bez parabénov, sulfátov a silikónov
  • opláchnuť vlasy od zvyškov prípravkov vlažnou alebo studenšou vodou, zvyšuje to cirkuláciu krvi v pokožke a zabraňuje tvorbe mazu
  • vlasy po umytí nedrhnúť uterákom, ale len do uteráka zabaliť 
  • pred fúkaním použiť na vlasy ochranný prípravok, ktorý je akýmsi prirodzeným spojom medzi vlasom a teplom z prípravkov na úpravu vlasov (žehlička, kulma, fén)
  • na spanie používajte saténový alebo hodvábny vankúš chráni vlasy pred preležaninami a statickou elektrinou, dokonca zabraňuje tvorbe nadmerných vrások

Neprehliadnite: Kľúčové prvky, na ktoré by ste sa pri líčení mali zamerať: Táto jeseň bude patriť hlavne trendu z 90. rokov

To, ako často ich umývať, určuje mastnota

Názory na umývanie vlasov sú rôzne a neexistuje jednotný návod pre každého. Ako dobre vieme, každý má úplne iný typ vlasov, niekto jemnejšie, niekto hustejšie a rovnako to je aj s mastnotou. Práve tvorba mazu na pokožke a vlasoch je rozhodujúcim parametrom toho, ako často by ste si mali vlasy šampónovať. Ženy, ktoré majú sklony k mastnejším vlasom teda častejšie, či už každý druhý deň alebo každý deň, aj keď umývať vlasy každý deň úplne nie je najsprávnejšie. 
Optimálna dĺžka umývania vlasov pre tie, ktoré majú normálne vlasy je každé 2-3 dni. No a tie z vás, ktoré majú suchšie vlasy úplne postačí 1-2 razy do týždňa. 

- Najčítanejšie -