Presunúť na hlavný obsah

4 typy účesov, ktoré môžete nosiť na konci leta: Bez toho, aby ste museli navštíviť kaderníka

Krása

Horúčavy postupne ustupujú a vy tak namiesto drdola môžete nosiť pred koncom leta aj iné účesy. Rozpustite vlasy a budete prekvapené, koľko možností ponúkajú po vytiahnutí od slnka.

Leto rozdeľuje ženy, čo sa týka vlasov, na dva tábory – tie, ktoré ho milujú a ich vlasy nadobudnú celkom nový rozmer a tie, ktoré po celý čas nosia len drdol. Horúčavy a vysoké teploty sú totiž v rozpore s ich komfortom. Našťastie, tieto dni ponúkajú priestor nosiť aj rozpustené vlasy, z ktorých môžete bez väčšej námahy vyčarovať svieže a ešte stále letné účesy. Tie získajú nový vzhľad vďaka štruktúre vlasov, vyťahanej od slnka, ktorá im dodá na objeme a hĺbke.

Inšpirujte sa: Letná manikúra a farby na nechty: Ženy, ktoré milovali francúzsku manikúru si prídu na svoje

Wet look alebo beach waves

Mokrý účes jednoducho nemôžeme žiadne leto odignorovať. Niektorým sa to môže zdať byť obohraná pesnička, ale pokiaľ nevyskúšate na vlastnej koži, neuveríte, že tento účes jednoducho zanechá vo vás lásku na prvý pohľad. Jemne zvlnené vlasy, ležérny objem a štruktúra, ktorá na žene vyzerá v tomto hot období veľmi zvodne. S pomocou gélu, ktorý vytvorí z vašej koruny krásy mokrý dojem dosiahnete tento účes raz-dva. Samozrejme, je ideálny skôr na letné večery než do práce a treba rozlišovať situáciu, na ktorú sa chystáme. Určite by ste ho aspoň raz v živote však mali na sebe vyskúšať. Ak chcete zvoliť opatrnejšiu verziu, vyskúšajte najskôr beach waves, teda plážové vlny. 

Prirodzená „franúzska balayage“

Trojrozmerné vlny vám dokáže ponúknuť štýl typu balayage, ktorý vám síce najlepšie urobí odborníčka, no počas leta dosiahnete tento efekt aj za pomoci slnečných lúčov. Veľa ženám sa odtieň vlasov zosvetlí o jeden až dva stupne, vďaka čomu pôsobí ich hriva veľmi prirodzene. A presne o tom je aj podstata balayage. Jemné pramienky zosvetlené o jeden tón, ktoré sú v porovnaní napríklad so známou technikou ombré oveľa prirodzenejšie a nevytvárajú tak veľký skok s pôvodnou farbou vlasov. 3D vlny ako výsledok si obľúbite natoľko, že sme si isté, že na jeseň už budete stáť v rade u kaderníčky s jasnou požiadavkou – udržať si tento look aj nasledujúce obdobie.

Strapatý „messy“ chvost

Ak predsa len túžite mať vlasy aspoň trochu zopnuté, skúste strapatý chvost. Opäť je to účes, v ktorom perfektne vyznie vaša štruktúra vlasov. Jednotlivé pramene vytvárajú celú škálu príbuzných odtieňov. Práve štruktúra dodá vlasom hĺbku a vytvorí nedbalý efekt ležérnej elegancie. Presne, ako v prípade strapatého chvosta, ktorý ponúka priestor na obmenu gumičky za mašľu, avšak všetko v decentnom minimalistickom vzhľade. Pomocou suchého šampónu znásobíte objem a môžete si byť isté, že tento letný účes vás kedykoľvek zachráni v nečakaných situáciách. Hodí sa totiž kedykoľvek a kdekoľvek.

Neprehliadnite: Trik, vďaka ktorému zistíte, či sa vám hodia kratšie vlasy: Počuli ste už o tomto pravidle?

Zvlnené copy

Všetky letné účesy vychádzajú z inšpirácie pobytu na morskom vzduchu. Nespútanosť, vlny a oceán je to, čo vnáša aj do vlasov energiu. Zapletené copy sú počas leta IN, ak chcete, aby vyzerali naozaj letne, skúste okolie vlasov jemne rozstrapkať a zvlniť. Nebojte sa, keď vám budú malé vlásky okolo tváre mierne odstávať, zabezpečí to aspoň prirodzený vzhľad. Cez leto si to pokojne môžete dovoliť a takýto efekt je v tomto prípade lepší ako uhladený tip top vzhľad. Na vlasy však môžete aplikovať stylingový krém, s ktorým vám to pôjde ľahšie a uvidíte, že vás hra s vlasmi začne oveľa viac aj baviť. Je neskutočné, čo všetko pomocou stylingových prípravkov vieme vykúzliť.

- Najčítanejšie -