Presunúť na hlavný obsah

Trik, vďaka ktorému zistíte, či sa vám hodia kratšie vlasy: Počuli ste už o tomto pravidle?

Krása

Je samozrejmé, že mnohé ženy túžiace po zmene, sa nakoniec boja urobiť posledný krok. Predsa len, ak sa raz ostriháte, niet cesty späť.

Určite ste aj vy postrehli, že posledné roky je na výslní jeden účes, ktorému podľahlo už množstvo žien. Je elegantný, trendový, sexi a chic. Rovnako tak variabilnejší, než by a mohlo zdať. A možno nad ním rozmýšľate aj vy, len sa bojíte urobíť posldný, zásadný krok.

Vyskúšajte tiež: Najkrajšie svetové vône parfumov, ktoré si získajú vaše zmysly: Takto vonia leto 2020

Trend "bob" alebo "lob" dĺžok populárny už niekoľko sezón a niekoľko ešte aj bude. Tak vás stále láka, možno by ste sa do toho mali konečne pustiť. Jasné, chápeme, ak sa dáte kratšie ostrihať, nebude vám to sedieť, tak niet žiadnej cesty späť. Jedine čakať, kým vám vlasy opäť dorastú... Samozrejme, to, čo sedí jednému, nemusí druhému. A pred strihaním vlasov si musíte poriadne premyslieť, či sa do toho pustíte, pretože niet cesty späť. Konkrétne pri tomto účese môžete veľmi jednoducho zistiť, či sa vám bude hodiť alebo nie. 

Mohlo by vás zaujímať: Beauty triky trojnásobnej mamy Leny Perminovej: S ranným rituálom strávite vďaka jej tipom v kúpeľni max 10 minút

Potrebovať budete len pravítko a ceruzku. Ide o pravidlo "5,5 cm". Ceruzku si dajte vodorovne pod bradu tak, aby sa jej dotýka a pravítko vertikálne pod ucho (tam musí mierka začínať). Miesto, kde sa ceruzka s pravítkom pretne, si zaznačte. Ak je to menej ako 5,5 cm, tak pokojne sa môžete pustiť do strihania, ak naopak, namerali ste viac ako 5,5 cm, rozhodne by ste si to ešte mali premyslieť, prípadne sa poradiť so svojím kaderníkom. 

Neprehliadnite: Vrásky pod kontrolou: 3 chyby, ktorých sa dopúšťame a čo by sme mali robiť už od 25-tky podľa dermatologičky

Prehliadnite si fotogalériu plnú inšpiratívnych lookov práve s bob účesom. Možno sa na základe toho konečne odhodláte k zmene aj vy. 

- Najčítanejšie -