Presunúť na hlavný obsah

Zapletané vrkoče sú stále výrazným trendom: Túto sezónu by ste ich ale mali nosiť trochu inak

Krása

Nie, zapletané copy nepatria len na hlavu mladých dievčat. Nosiť ich môžete aj vy.

Boxerské vrkoče sa nám do povedomia dostali ešte v roku 2004 s filmom Milion Dollar Baby. A o niekoľko rokov neskôr sa okolo tohto účesu rozpútala doslova hystéria, ktorá naďalej pretrváva. Nepotrebujete okolo seba profesionálnych kaderníkov, aby ste si tento účes dokázali vytvoriť. Postačí len vedieť tie správne kroky: 

Mohlo by vás zaujímať: Najštýlovejšie letné hair stylingy, ktoré zvládnete v kúpeľni do 5 minút: Takto zažiarite nielen na pláži

Krok 1:
Príprava: čerstvo umyté vlasy sa vám budú zapletať horšie, pretože sú jemnejšie a ako veľmi dobre viete, zvyknú lietať na všetky strany. Na ich uhladenie odporúčame použiť suchý šampón alebo sa do zapletania pustiť aspoň o deň neskôr.

Krok 2:
Dôkladné rozdelenie: vlasy si rovnomerne rozdeľte na cestičku (poprípade viac, podľa toho, koľko vrkočov chcete vytvoriť) od čela až po zátylok. Každú časť vypnite sponkou alebo gumičkou, aby sa vám vlasy neplietli. 

Neprehliadnite: Strobing je beauty trend leta 2020: Perleťová pokožka ako od slnka a tipy, na ktoré miesta aplikovať highlighter

Krok 3:
Zapletanie: vlasy si rozdeľte do troch prameňov a začnite zapletať pekne od kraja, teda hneď od čela. Na rozdiel od typických francúzskych vrkočov, tentokrát nezapletáte zhora, ale zdola. Nezabúdajte na rovnomerné priberanie prameňov a zapletať čo najpevnejšie. No lepšie, ako stokrát počuť, je raz vidieť, takže pre úplnú predstavu, ako na to, si môžete pozrieť videonávody, ktoré nájdete na internete.

Klasika trochu inak

Okrem samotného zapletania by ste ale mali sústrediť aj na iné veci. A to konkrétne na doplnky, ktorými doladíte celkový účšes. Pridávajte šatky, farebné šnúrky, náušnice, sponky. Alebo si nezapleťte všetky vlasy, ale len polovicu. Jednoducho sa so svojim účesom vyhrajte. Ako? Inšpiráciou vám môžu byť priložené fotografie.

Prečítajte si: Letná manikúra a farby na nechty: Ženy, ktoré milovali francúzsku manikúru si prídu na svoje

- Najčítanejšie -