Presunúť na hlavný obsah

Micelárna voda, tonikum alebo voda v spreji? Viete, aký je medzi nimi rozdiel a čo a kedy používať?

Krása

Sú súčasťou našej dennej beauty rutinny, no viete, aký je medzi nimi rozdiel a kedy a na čo by ste ich mali používať?

Micelárna voda

Ešte pred pár rokmi o nich nikto nepočul, teraz sú všade. Micelárne vody spôsobili revolúciu v beauty priemysle. Viete však, v čom je ich najväčšia sila? Tajomstvom mimoriadnych čistiacich vlastností micelárnych vôd je ich zloženie, ktoré je obohatené o tenzidy. Ich častice sa vo vode zhlukujú do útvarov zvaných micely, ktoré majú schopnosť viazať do svojej štruktúry ako mastnotu, tak aj vo vode rozpustné nečistoty. Vďaka tomuto zloženiu vás micelárne vody hravo dokážu zbaviť  mejkapu,  mazu aj prachu usadeného v povrchovej vrstve pokožky. Pleť je po ich použití čista a hydratovaná, a nevyžadujú preto omývanie vodou, ako je to v prípade iných čistiacich emulzií. Takže tento produkt je napríklad ideálny na cestovanie. 

Micelárne vody sú vhodné pre všetky typy pleti, no používať by ste ich mali hlavne večer. Vtedy, keď chcete zbaviť pleť všetkého, čo sa na ňu nachytalo počas celého dňa. Micelárna voda je prvým krokom pri večernej beauty rutine - odlíčite sa ňou a následne môžete použiť čistiaci gél. 

Pleťové tonikum

Mnohé o nich počujete, ale nepoužívate ich. Práve preto, že sa mylne nazdávate, že keď používate micelárnu vodu, nemusíte siahnuť po toniku. Áno, ak máte bezproblémovu pleť, asi by vám bolo zbytočné. No naopak, ak bojujete s akné, čiernymi bodkami a inými problémami, nemali by ste ani tento produkt ignorovať. Pleťové tonikum by ste mali používať po dôlkadnom vyčistení pleti a pred použitím večerného séra a krému. No rovnako tak i ráno. Najväčšie benefity tonika sú: 

  • hydratuje a vyživuje pleť
  • chráni pleť pred škodlivými vonkajšími vplyvmi
  • zanecháva pleť jemnú, sviežu a žiarivú
  • okamžite pleť upokojuje

Dôležité je vedieť si vybrať tonikum určené na váš dermatologický problém a bez obsahu alkoholu, ktorý pleť zbytočne vysuší a rozdráždi. Pleťové tonikum si môžete dať napríklad aj namiešať na mieru u svojej kožnej lekárky.

Neprehliadnite: Takto zareaguje vaša pleť, keď prestanete nosiť make-up počas leta: Získajte šarm ako Francúzka

Voda v spreji

Ďalší neodmysliteľný produkt, najmä počas leta, ktorý by vám nemal chýbať. Termálna voda v spreji alebo akákoľvek voda v spreji je SOS počas dňa a vyplatí sa ju nosiť v kabelke. Na trhu je kvantum produktov, no účinky majú takmer všetky rovnaké: osviežujú unavenú pleť, hydratujú a zvláčňujú. Tento produkt je vhodný na každú pleť a používať by ste ho mali niekoľkokrát počas dňa, najmä, ak sa slníte vonku, ale rovnako tak, ak celý deň nachádzajte v klimatizovanom priestore. Vaša pleť pociťuje smäd rovnako ako vy, týmto spôsobom ho zaženiete. Nejde len o marketingový ťah. Termálne vody v spreji majú svoje opodstatnenie, preto sa nebráňte ich používaniu.

Mohlo by vás zaujímať: Kráľovnou pláže môžete byť aj s nedokonalosťami: Stačí, ak sa budete držať týchto zásad

FEMINITY TIP: Tipy na TOP produkty nájdte v priloženej fotogalérii

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe