Presunúť na hlavný obsah

Zabaľte vianočné darčeky nielen štýlovo ale aj ekologicky: Inšpirujte sa tipmi ako na to

Zábava

Aj Vianoce môžu byť krásne, ekologické a zodpovedné zároveň. A ani náhodou im to nezoberie nič z kúzla. Práve naopak. Skúste tento rok zabaliť darčeky tak trochu inak. Štýlovo, no zároveň šetrne k našej planéte.

Ak aj vy patríte medzi ľudí, ktorým nie je osud našej planéty ľahostajný, možno práve balenie darčekov je malým krokom k tomu, ako začať robiť veci inak. Hoci sa o bezodpadovej filozofii čoraz viac hovorí, nie pre každého je jednoduché osvojiť si ju. S trochou snahy to však pôjde. 

Prečítajte si: Pozrite si veľký indiánsky horoskop. K akému znameniu patríte?

Absolútny  minimalizmus

Azda každý rád prekvapí svojich blízkych krásne zabaleným vianočným darčekom. No nemusí to byť len o ligotavom papieri, umelých mašličkách a tone lepiacej pásky. Aj toto sa dá robiť v štýle slow a eko a zároveň veľmi trendy a chic.

Ak použijete obyčajný biely papier, skvelé je, že ho dokážete opäť zrecyklovať a nájdete mu využitie. Previažte darček hodvábnou stužkou a dodekorujte sušenými kvetmi. Skutočne minimalistické, no neuveriteľne jemné a krásne. 

Staré tašky, či použité papiere sú veľkým hitom 

Vďaka starým použitým taškám, či papierom, dokážete darčeky zabaliť nielen krásne, ale aj s ohľadom na prírodu.​

Výborne sa k nim hodí viazanie so špagátikom, vetvičky ihličia, sušené ovocie, či napríklad eukalyptus alebo aj medovníčky. Vďaka tomu budú darčeky ako bonus aj voňavé. 

 

 

Neprehliadnite: Čínsky rok Byvola je za dverami. Čo čaká vaše znamenie v nasledujúcom roku?

Kúsky látky dokážu byť mimoriadne efektívne 

Pokiaľ máte malé deti a bojíte sa, že im takto zabalený darček nerožiari očká, je to veľký omyl. Práve naopak. Týmto spôsobom viete s darčekmi doslova čarovať.

Zabaľte ich do jednoduchých látok, ideálne s minimalistickými vzormi. Dobrou farbou je biela, krémová, zelená, či červená. Priložte k darčekom fotografie, či ručne maľované obrázky, ktoré drobcov udržia na vlne fantázie. 

 

- Najčítanejšie -