Presunúť na hlavný obsah

Užite si zimu na Slovensku inak: Štýlovo, chic a s horami rovno za oknom

Cestovanie

Áno aj počas pandémie je to možné. Pozrite sa na naše tipy, kam zájsť a užiť si chvíle pokoja. Navyše bezpečnosť a pohodlie je na týchto miestach, prioritou číslo jeden. Tak čo, máte už zbalené?

Alaska zrub, Počúvadlianske jazero

Kúzelný zrub Alaska sa nachádza hneď pod Sitnom, neďaleko Počúvadlianskeho jazera. Je absolútne ideálnym miestom na oddych. A v čase pandémie obzvlášť. Hoci sa nad ním nachádza pár chatiek, samotný zrub je úplne posledný a pod ním nájdete už len krásnu lúku a les. Tomu sa povie príroda na dosah. Ak teda chcete uniknúť z ruchu veľkomesta a túžite po oáze pokoja, toto je tá správna adresa. 

Celé miesto je inšpirované severskou atmosférou a možno práve to, mu dodáva punc výnimočnosti. Ak milujete kombináciu dreva a kovu, tu si prídete na svoje. 

Na prízemí nájdete dve spálne s manželskými posteľami a na poschodí dve izby, z ktorej každá má 4 jednolôžka. Obývačka je centrom celého diania - srdcom zrubu a prepojenie s prírodou umocňujú veľké francúzske okná. Wau efekt je v tomto prípade zaručený. Navyše skvelé je, že celá terasa je situovaná na slnečnej strane, takže menší snack, či čajík si na nej dokážete vychutnať celoročne.

Odporúčame vám vziať si projektor, prípadne si ho požičať od majiteľov. Lebo väčšiu romantiku ako pozerať takto vianočné rozprávky, zabalení v teplej deke a s pohárom vína v ruke k tomu, si ani nevieme predstaviť. Keď cestujete s deťmi, toto pre ne bude obrovským zážitkom.

Zrub je prispôsobený aj potrebám najmenších. Detský kútik, hračky, farbičky, to všetko je samozrejmosťou. 

Čítajte tiež: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Nezabudnite si nabaliť knihu, ktorú ste si už dlhšie chceli prečítať, no nemali ste na to priestor, zbaľte špekačky a užívajte si. Len tak, seba, svojich najbližších, v strede prírody, bez wifi a mobilu v ruke (aj keď samozrejme pripojenie tu je, takže ak potrebujete nevyhnutne pracovať, nič vám v tom nebráni). No podľa nás je takýto detox v dnešnej dobe na nezaplatenie.

"Máme taký pocit, že ľudia sa v tomto uponáhľanom svete, čím ďalej tým viac vzďaľujú od prírody a sústreďujú svoje priority na mylné a falošné hodnoty. Našim prianím je práve to, aby naši klienti našli pokoj v duši a spomalili aspoň na tú chvíľu, ktorú u nás trávia. Aby si užili krásne chvíle v okolitej prírode Štiavnickych vrchov v kruhu najbližších, rodiny či priateľov. Radi by sme im sprostredkovali ten pocit spojenia s prírodou, preto je aj našim mottom: “Zrub ALASKA - vaše spojenie s prírodou," prezrádzajú majitelia.

Tipy na výlety v okolí:

  • Kalvária Banská Štiavnica
  • Prechádzka Banskou Štiavnicou
  • Sitnianske výhľady
  • Štiavnické Tajchy
  • SKI SALAMANDRA RESORT

Kamenie, Demänovská dolina

V malebnom prostredí Demänovskej doliny, nájdete romantické miesto, ktoré vám pomôže uniknúť z každodennej reality. Chata Kamenie sa nachádza na absolútnej samote, takže tu nebudete nikým a ničím rušení. Je len na vás, či sa rozhodnete vycestovať komorne - v kruhu najbližších, alebo s partiou priateľov. Určite sa pomestíte. Toto miesto ponúka spojenie tepla domova a charakter dovolenky v 5 hviezdičkovom hoteli. 

Majitelia majú všetko premyslené do najmenších detailov, takže vám tu nič nebude chýbať. Na prízemí je útulná obývačka s krbom, prepojená s kuchyňou, kúpeľna a na poschodí nájdete dve spálne (v každej je samostatná kúpeľňa).

Celkovo prostredie ponúka nádherné výhľady na okolitú panorámu, keď sa ráno prebudíte, počujete len spev vtákov a vnímate šum lesa. Esenia pokoja. No a možno budete mať šťastie a stane sa vám, že vás počas rannej kávy, prekvapia v altánku srnky. Oáza absolútnej harmónie ako stvorená.

Oddýchnite si od každodenného stresu pozorovaním prírody, užite si romantické prechádzky po lese, či sa len posaďte s pohárikom vína pri ohni. To všetko nájdete na mieste, ktorého pridanou hodnotou, je rozhodne netradičný zážitok. 

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Tipy na výlety:

  • Výhľady na Chopku
  • Lyžovačka v Jasnej
  • Prechádzka okolo Liptovskej Mary
  • Romantika v Demänovskej doline
  • Nenáročná turistika v okolí chaty (zvládnu aj najmenšie deti)

- Najčítanejšie -