Presunúť na hlavný obsah

Leto v roku 2021 bude mať iné pravidlá ako sme boli zvyknutí: Oplatí sa vyberať dovolenku v predstihu?

Cestovanie

To ako bude vyzerať leto v roku 2021 je otázka, ktorú skloňujú mnohí z nás zrejme čoraz častejšie. My sme zistili, či sa vám oplatí investovať do dovolenky v predstihu, alebo je lepšie počkať ako sa situácia vyvinie.

Aktuálna situácia so sebou prináša množstvo zmien, na ktoré sme doposiaľ neboli zvyknutí. Pandémia koronavírusu, ovplyvnila všetko a všetkých. Cestovný ruch je oblasť, ktorá trpí v tejto oblasť naozaj v značnej miere. Ako však bude vyzerať leto v roku 2021? Oplatí sa nám kupovať dovolenku v predstihu? A čo všetko môžeme očakávať? 

Neprehliadnite: Potravinová pyramída na chudnutie: Detailný zoznam potravín a odporúčané veľkosti porcií, aby ste nepriberali

Oplatí sa do dovolenky investovať aj počas pandémie v predstihu?

Medzi krajiny, ktoré sa radili už v tohtoročnej sezóne do bezpečných patrí rozhodne Grécko, Chorvátsko a SAE, či Maurícius. Je veľký predpoklad, že to tak bude aj v lete v roku 2021, s tým, že k daným krajinám, budú pribúdať postupne aj ďalšie. „Ja osobne by som sa nebála do daných destinácií si kúpiť zájazd aj teraz. Je veľký predpoklad, že ak boli na zozname zelených krajín, bude to tak aj v budúcom roku. Samozrejme, dnes s istotou nevieme povedať nič. Aktuálna situácia sa mení zo dňa na deň,“ vysvetľuje Mgr. Eva Holická, sales managerka cestovnej kancelárie. 

Je samozrejmé, že ľudia si dnes vyberajú destinácie s nižším rizikom nákazy. Nedajú dopustiť práve na SAE, malé exotické ostrovy a Grécko. Napríklad na ostrove Thassos v Grécku, nebola doposiaľ potvrdená nákaza koronavírusom a patrí medzi tzv. nedotknuté časti Grécka.  Ľudia sú dnes však oveľa opatrnejší ako predtým. 

Čo sa týka cien, budú vraj veľmi priaznivé a jednoznačne najnižšie, na trhu. „Teraz je naozaj zbytočné kupovať si zájazd v predstihu. To vám hovorím otvorene. Verím však, že vo februári a marci sa to však už rozbehne. Vtedy by ste mali uvažovať nad tým, či a kam pôjdete."

"Kým doteraz mali ceny klesajúcu tendenciu, neskôr budú zrejme rásť. Je to aj nižším počtom ľudí na palube lietadiel, od čoho sa odvíjajú aj ďalšie vyššie náklady. Hoci tohto roku v auguste, boli ceny naozaj nízke, ďalší prepad neočkávam."

Čítajte tiež: 10 potravín, ktoré zmenšia nafúknuté brucho: Podporujú trávenie a znižujú zadržiavanie vody v tele

Ak sa teda plánujete vybrať počas leta za hranice, vyberajte si krajiny, ktoré mali aj túto sezónu zelenú a nespoliehajte sa veľmi na lastminute ponuky. Je veľká pravdepoddobnosť, že tejto ére cestovania, na určitý čas odzvonilo. 

- Najčítanejšie -