Presunúť na hlavný obsah

Pozrite si veľký indiánsky horoskop. K akému znameniu patríte?

Zábava

Indiáni si zakladali na duchovne už odjakživa. Okrem šamanov či rôznych magických rituálov pripisovali silu aj znameniam, ktoré im boli pridelené podľa dátumu narodenia... a toto je ich charakteristika.

Vydra (20.január -18.február)

Toto znamenie sa pre Indiánov spájalo s nezvyčajnosťou. Na prvý pohľad sa totiž Vydry javia ako podivíni. Keď si ich však pustíte k telu, zbadáte, že sa jedná len o plachých introvertov, ktorí disponujú úžasnými vlastnosťami akými sú lojálnosť, ochota či úprimnosť. Nie nadarmo sú ľudia narodení v tomto znamení považovaní za skvelých priateľov.

Vlk (19.február - 20.marec)

Už od prírody ste vodcom a ochranárom. Ste typický rodičovský typ, ktorý dozerá na to, aby sa všetci mali len čo najlepšie - a pre ich komfort ste schopní urobiť čokoľvek. Ste človekom, ktorý by nemal hľadať potešenie v krátkych úletoch, ale skôr v perspektívych vzťahoch. To je to, čo vás posúva ďalej a dodáva vám inšpiráciu a chuť do každodenného života. Mimochodom, vlci sú napriek svojim silným vlastnostiam považovaní za jemných a citlivých.

Sokol (21.marec -19.apríl)

Ak ste sa narodili v tomto období, určite viete, že ste už od prírody pragmatický. Viete sa rozhodovať takmer okamžite a máte tiež úžasnú vlastnosť, ktorá vám umožňuje zachovať si pokoj aj v tých najstresovejších situáciách. Práve vďaka tomu sú Sokoly vhodné na vysoké pracovné pozície, ktoré so sebou nesú veľkú dávku zodpovednosti. Ich zlou vlastnosťou býva prehnané súťaženie, no zaujímavosťou je, že taktiež vedia byť skvleými tímovými hráčmi. Záleží to však aj od osobností, aké ich obklopujú.

Prečítajte si: Tieto 4 znamenia sa majú v živote najlepšie: Všetko, čoho sa chytia, vyjde presne podľa ich predstáv

Bobor (20.apríl - 20.máj)

Veľmi súťaživé a zároveň priebojné je aj toto znamenie. Od Sokola sa však líši tým, že v súkromí strháva svoju masku dole a mení sa na hotové zlatíčko. Ľudia narodení v tomto znamení sú mimoriadne chápaví, nápomocní a v neposlednom rade veľkorysí. Všetko, do čoho sa pustia, robia naplno - a ak už v niečom naozaj zotrvajú, majú obrovskú šancu uspieť a prebiť sa vo svete plenj konkurencie.

Jeleň (21.máj - 20.jún)

Podľa mytológie jelene značia tvorivosť a kreativitu. Tá je pripisovaná aj ľuďom narodeným v tomto období. Považujú sa za tvorivých, inšpiratívnych a azda nie je človeka, ktorý by sa cítil v ich prítomnosti zle. Zároveň vynikajú prirodzenou inteligenciou, ktorá im pomáha najmä pri riešení konfliktných situácií či iných problémov. Ich nevýhodou však často býva ich tvrdohlavosť, vďaka ktorej občas nevidia veci z iného uhla. Nehovoriac o tom, že Jelene majú problémy s láskou, nakoľko nedokážu z hlavy vyhodiť svojho expartnera.

Ďateľ (21.jún - 21.júl)

Ďateľ sa považuje za najlepšieho priateľa. S okolím sa podelí o prvé, aj to posledné - a práve aj vďaka svojej štedrosti má okolo seba mnoho ľudí, ktorí by zaňho dali ruku do ohňa. Napriek tomu, že sa podobne ako predošlé znamenie vyznačuje prirodzenou inteligenciou a rozumným uvažovaním, nechýba mu empatia. Práve naopak, niekedy by z nej mohol ubrať, nakoľko sa stále trápi problémami celého sveta.

Losos (22.júl - 21.august)

Toto znamenie malo podľa Indiánov najväčšiu energiu. Už od prírody sú prirodzenými motivátormi a svojím nadšením dokážu rýchlo nakaziť aj okolie. Bez toho, aby vás presviedčali alebo vám niečo vtĺkali do hlavy, sú svojím správaním inšpiráciou. Mať vo svojom okolí takéhoto Lososa je nepochybne darom. Nezabúdajte sa ich však z času na čas pýtať, či je všetko v poriadku alebo im jednoducho ponúknuť pomoc - Losos ju totiž nikdy sám od seba nepožiada.

Medveď (22.august - 21.september)

Jedno z najsilnejších zvierat sa vyznačuje prirodzenou múdrosťou. Ak chcete správnu, objektívnu radu, človek narodený v tomto období vám pomôže tak, ako nikto. Medvedi mali stále nadhľad nad vecou a nezvládnutie vlastných emócií je veľmi zriedkavé. Podľa americkej mytológie sú medvede veľkorysé a sú symbolom lásky a trpezlivosti. Týmito vlastnosťami sa vyznačujú všetci ľudia narodení v tomto čase.

Havran (22.september - 22.október)

Najsilnejšou stránkou Havranov je nepochybne ich šarm. Bez toho, aby vám niečo povedali, vás dokážu okúzliť a omotať si okolo prsta. Ak sa necháte takto obalamutiť, nemusíte sa báť - títo ľudia sú väčšinou romantickí, dobrosrdeční a pozorní. Z času na čas sa však môže stať, že budú venovať pozornosť viac sebe než svojmu partnerovi. Neberte to však osobne - ide väčšinou o krátke úseky, ktoré sa dajú zvládnuť.

Neprehliadnite: Štyri znamenia zverokruhu, ktorým najviac chýba ex: Áno, aj keď sú vo vzťahu, dávajte si na nich pozor!

Had (23.október - 22.november)

Aj keď sú hady väčšinou spájané so zlom, v indiánskej mytológii to tak nie je, práve naopak. Hady sú považované za tajomné stvorenia, ktoré síce neovplývajú veľkou fyzickou silou, no dokážu veľké veci. Za takýchto Indiáni považovali aj ľudí, ktorí sa narodili na prelome októbra a novembra. Staré povery hovoria, že práve Hady boli pre ľudí najväčším prekvapením a že svoj potenciál objavujú sami celý život. Nie je totiž žiadnym tajomstvom, že sú všestranne talentovaní - a na výber majú hneď niekoľko ciest. Akú si vyberú, to je len na nich.

Sova (23.november - 21.december)

Sovy neznášajú konflikty a stále hľadajú čo najjednoduchšiu, najrozumnejšiu cestu. Prvoradá je pre nich prirodzenosť, na ktorú aj výrazne dbajú - neznesú žiadne klamstvo či pretvárku. Ľudia narodení v tomto indiánskom znamení sú prispôsobiví, no napriek tomu kreatívni a plní nápadov. Práve preto sa však z času na čas vrhajú do veci bezhlavo a následne musia vymýšľať spôsoby, ako sa vysekať z nahromadených problémov.

Hus (22.december - 19.január)

Husi sú ambiciózne a spoločnosť ich často radí medzi perfekcionistov. Pravdou však je, že si dovoľujú spraviť akúkoľvek chybu a nikdy na seba nie sú prehnane kritické. Jednou z ich ďalších pozitívnych vlastností je aj ich ochota pomáhať - hlavne čo sa týka pracovného života. Čo sa týka však v súkromia, majú problém prejavovať city, čo pre ne môže značiť problém. Ich partnerom sa taktiež nepáči čas, ktorí venujú svojej práci, a tak by mali hľadať akúsi strednú cestu medzi profesijným a súkromným životom.

- Najčítanejšie -