Presunúť na hlavný obsah

Kam sa posunie kozmetika tento rok? Produkty sú ekologickejšie, šetrnejšie a stačí ich mať menej

Krása

Aj beauty segment sa snaží byť čoraz viac udržateľný a ekologický. S ohľadom na našu planétu aj k pokožke. Kam sa bude kozmetika v roku 2021 posúvať?

Áno aj beauty segment sa snaží svojou produkciou byť šetrnejší k našej planéte. Obaly na produkty sa stávajú ekologickejšie, obsah šetrnejší k pleti i životnému prostrediu. Do popredia sa dostáva láska k prírode a toľkokrát spomínaný minimalizmus. 

Inšpirujte sa: 4 vekotypy, ktoré prezrádzajú to, že každý z nás starne inou rýchlosťou: Zistite, do ktorej kategórie patríte

Udržateľnosť na prvom mieste

Udržateľnosť je skrátka trendom. Avšak takým, ktorý má veľký význam. A snažia sa ho čoraz viac propagovať aj veľké a známe značky, nielen tie menšie a lokálnejšie ako sme boli doposiaľ skôr zvyknutí.

Od šetreného získavania surovín, pokračujúc výrobou ekologickejších obalov, či netestovaním na zvieratách. Rozložiteľné a recyklovateľné obaly, získavajú na popularite a nahrádzajú tie, na ktoré sme si už rokmi zvykli a nezamýšľali sme sa nad tým, že to môže fungovať aj inak.

Neprehliadnite: Najlepšie krémy a séra na zimu, ktoré ochránia očné okolie: Dodajú pleti vitamíny a chýbajúci kolagén

Veľmi obľúbenými sa stávajú tzv. kozmetické hybridy, teda produkty, ktoré vám vrámci jedného výrobku urobia viacero služieb. Peny, ktoré odlíčia a hydratujú súčasne, oleje do vlasov a na telo, multilíčidlá na oči, ústa aj pery. A to je len zlomok toho, čo sa aktuálne procesuje. To v praxi znamená aj menej flakónikov a téglikov v kúpeľni=menej odpadu.

Popularitu si získavajú produkty, ktoré obsahujú prírodné zložky rastie po nich dopyt, a tak sa ho snažia prirodzene aj výrobcovia podporiť. Hitom je chlebovník, moringa, avokádo, citrusy, či kukuma. 

Kozmetický manuál - tento základ vám vrámci skincare stačí:

  • čistiaci gél alebo pena
  • tonikum
  • peeling
  • sérum
  • očný krém
  • denný a nočný krém

Cieľ je jasný - menej chémie, viac prírodných zložiek a produkcia s ohľadom na našu planétu. 

 

- Najčítanejšie -