Presunúť na hlavný obsah

Usádzajú sa na dolnom brušku či stehnách. Na ktoré potraviny by sme si mali dať pozor?

Lifestyle

Sú potraviny a potraviny. Napriek tomu, že jete striedmo, môže sa stať, že v skutočnosti naberáte viac, než v čase prejedania. Dôvodom sú nesprávne jedlá, ktorým by ste sa mali vyvarovať.

Ťažké a vyprážané jedlá

Vysoký obsah tuku, ktorý ide často krát ruka v ruke s vysokým obsahov cukrov, je rizikovým faktorom pre každého človeka. Zo svojho jedálnička by ste mali vylúčiť mastné a tučné mäso, klobásy, slaninu, ale aj klasické vyprážané jedlá. Namiesto toho sa snažte obľúbené potraviny pripraviť čo najprírodnejším spôsobom - s minimálnym použitím oleja. Nasýtené tuky totiž spôsobujú, že priberáte najmä v oblastí bokov a panvy a nie je žiadnym tajomstvom, že sa týchto kíl horko ťažko zbavíte.

Prečítajte si: Detoxikačné čaje ako cesta ku kráse: Skutočne fungujú, alebo ide len o marketing?

Múčne jedlá

Mnoho odborníkov odporúča múku a múčne jedlá obmedziť. Samozrejme, nemyslíme tým, aby ste ich úplne vyradili zo svojho jedálnička, no zároveň nie je dobré konzumovať pečivo, pizzu, ale aj cestoviny každý deň. Mali by ste ich striedať s inými potravinami, nakoľko sa múka v tele mení na čistý tuk, ktorý náš organizmus nevyužije. Pre mnohé ženy je práve biela múka smrtiacou zložkou, vďaka ktorej sa im tuk uskladňuje najmä na tých najproblémovejších ženských partiách - brušku, zadku a stehnách. Ak sa tejto ingrediencie neviete vzdať, skúste ju obmieňať so zdravšou alternatívou - napríklad kukuričnými chlebíkmi či bezlepkovými cestovinami.

Sladké nápoje

Sladkosti sú najrizikovejším druhom potraviny, z ktorých sa veľmi rýchlo priberá. O čosi horšie, než čokolády a tyčinky, sú sladené nápoje, ktoré často pijeme bez toho, aby sme si uvedomili pomer sladidiel. Rôzne šejky, ale aj alkoholické ochutené nápoje, sladké vody či sirupy obsahujú obrovské množstvo kalórií, ktoré sa dokonca môžu vyrovnať výdatnému obedu. Namiesto toho si z času na čas doprajte drobnú sladkosť a svoj pitný režim dopĺňajte najmä čistou vodou, prípadne raw šťavami zo zeleniny. Tie vám nielenže pomôžu k správnemu metabolizmu, zároveň vás dokážu nasýtiť a nadopovať vitamínmi.

Solené jedlá

To, že priveľa soli škodí, nám už vraveli staré mamy. Nielenže vám môžu výrazne a natrvalo poškodiť obličky, spôsobujú aj zadržiavanie vody v tele, čo súmerne spôsobuje priberanie. Predtým, než si jedlo presolíte, uvedomte si, že často krát sa jedná o návyk, od ktorého sa môžete jednoducho odnaučiť. Nadbytok soli spoznáme mnoho krát kvôli vykúkajúcemu brušku, ktoré sa môže príliš často nafukovať. Zmiznúť z vášho jedálnička by tak mali okamžite všetky slané pochutiny v podobe čipsov či iných snackov. 

Neprehliadnite: Eliminuje hmotnosť, uzdravuje a skrášľuje: Toto ovocie ponúka pre organizmus množstvo benefitov

Polotovary a fastfoodové jedlá

Pokiaľ ide o vzorový jedálniček, v žiadnom prípade by nemal obsahovať ani polotovary či mrazené jedlá. Tieto potraviny obsahujú nielenže mnoho tukov a cukrov, ale zároveň iných škodlivých látok, ktoré sa snažia z nekvalitných surovín chutné jedlá. Dávajte si pozor najmä na hranolky, pizzu, sáčkové polievky a v neposlednom rade typické cestovinové jedlá v sáčkoch. Za 10 minút, ktoré na prípravu máte, si radšej pripravte šalát alebo inú zdravšiu variantu. Verte nám, nielen vaše zdravie, ale aj vaše telo sa vám poďakuje. Polotovary totiž po skonzumovaní môžeme vidieť najmä na stehnách a zadku.

- Najčítanejšie -