Presunúť na hlavný obsah

Aktivujte tok lymfy, ktorá je významnou súčasťou imunity: Stratíte vnútorny tuk a pomôžete zdraviu

Chudnutie a diéty

Ak chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, zbaviť sa škodlivých látok v tele a navyše aj stratiť nejaké to kilo navyše, lymfodrenáž je skvelou cestou. Je však dobré o nej pár vecí vedieť.

Je dokázané, že pri spomalenom toku lymfy, dochádza k poruchám obranyschopnosti organizmu

Správne fungovanie lymfatického systému v našom tele je  oveľa dôležitejšie, ako si možno predstavujete. Nielenže odplavuje toxíny, odpadové látky, odumreté bunky, ale aj tuky. Keďže aktuálna situácia, ktorej všetci čelíme, so sebou prirodzene prináša menej pohybu, viac stresu a nie úplne ideálny model stravovania, následkom toho môže byť práve spomalenie lymfatického systému.

"Vtedy dochádza  zaplavovaniu organizmu škodlivými látkami. A prejavuje sa to v rovnakej miere na našej vonkajšej, ale aj vnútornej stránke. Zadrživame viac vody, bojujeme s opuchmi, nafúknutosťou, trápi nás pocit ťažkých nôh, či celulitída. A to hovoríme o externých faktoroch."

"Je však dokázané, že pri spomalenom toku lymfy, dochádza navyše k poruchám obranyschopnosti organizmu. A to je posledné, čo teraz ktokoľvek z nás potrebuje," prezrádza  dermatologička MUDr. Mária Gaumbartnerová. 

Posilní munitný systém, odstráni bolesť, poradí si s pomarančovou pokožkou a navyše vás zbaví stresu a psychického napätia

To čo vám však v značnej miere môže pomôcť je lymfodrenáž. Je síce technicky i časovo veľmi náročná, čo sa však odráža v jej vysokej účinnosti. Funguje na princípe tlaku, čiže kompresie. Postupným stláčaním jednotlivých častí tela, dochádza k efektívnemu odvádzaniu škodlivín z organizmu.

Lymfodrenáž podporuje odtok prebytočnej vody v bunkách, čím nastáva odstránenie opuchov nôh či vačkov pod očami. Výborne  pôsobí na odsun metabolitov a urýchľuje regeneráciu celého organizmu. 

Prečítajte si: Už ako malá obliekala figuríny vo výkladoch: Aj biznis na Slovensku sa dá robiť poctivo a s pridanou hodnotou

"Pravidelnou aplikáciou v oblasti stehien a sedacieho svalstva pôsobí na úbytok tukových buniek a reguluje celulitídu, naozaj výrazne," vysvetľuje dermatologička MUDr. Mária Gaumbartnerová. 

Lymfodrenáž dokáže skutočné zázraky. Posilniť imunitný systém, odstrániť bolesť, poradí si aj s pomarančovou pokožkou a navyše vás zbaví stresu a psychického napätia. A buďme k sebe úprimní, to v dnešnej dobe potrebuje asi každý. No a v neposlednom rade, nikdy nie je zlé, absolvovať počas dňa, taký malý osobný rituál. 

Pre koho nie je vhodná: 

  • pre ľudí, ktorých trápia zápalové procesy v tele
  • pre tehotné a dojčiace ženy
  • pre ľudí, ktorí majú problémy s vysokým krvným tlakom alebo autoimúnne ochorenia
  • vyhnite sa jej prvé dva dni počas menštruácie

Neprehliadnite: Zdenka vystavovala obrazy na Slovensku, či vo Viedni. Aké je to skutočne byť umelkyňou?

- Najčítanejšie -