Presunúť na hlavný obsah

Transformácia tela k dokonalosti: Reaktivujte dôležitú energiu buniek, aby ste bojovali proti času

Chudnutie a diéty

Pokiaľ chcete zastaviť čas a ubrať si pár rokov, dôležitá je nielen starostlivosť o pleť, ale aj telo. Pozrite sa, čo by ste mali robiť, aby ste tento efekt dosiahli čo najskôr.

Áno,  čas sa zastaviť nedá. To všetky veľmi dobre vieme. Ale spomaliť ho dokážeme celkom účinným spôsobom. Nezabúdajte však, že rovnako intenzívne ako sa staráte o svoju pleť, by ste mali pozornosť venovať aj svojmu telu. A nielen zmenou jedálnička, ale ja tým, že pomôžete vlastným bunkám urobiť značnú časť "práce" za vás. 

Neprehliadnite: Lekárska, prírodná, bio, či raw: Ktorá kozmetika prináša pre pleť najviac benefitov? 

Ukazuje sa, že tuky so stredne dlhým reťazcom môžu zvýšiť metabolizmus a znížiť množstvo tuku

Hoci recept na mladosť zatiaľ neobjavil nikto, malým elixírom je rozhodne kombinácia pohybovej aktivity a jednej superpotraviny. Práve to vám pomôže reaktivovať dôležitú energiu buniek tak, aby ste bojovali proti času.

Hneď po prebudení (ideálne na prázdny žalúdok) si choďte zacvičiť. Najlepšou formou je beh. Podľa mnohých expertov je to veľmi účinný spôsob, ako zrýchliť zhadzovanie tuku a naštartovať metabolizmus. 

"Je totiž dokázané, že cvičenie nalačno zvyšuje mieru lipolýzy a oxidácie. V praxi to znamená, že vlastne zmobilizujete viac tukových buniek ako zdroj energie. Navyše ranné cvičenie na prázdny žalúdok, zvyšuje prietok krvi, v brušnej oblasti a teda pomáha viac mobilizovať tuk danej partie," vysvetľuje Peter Turčálik - fitness tréner.  

Prečítajte si: Mirka vyrába domáce pleťové masky, jej rady si obľúbilo tisíce žien: Nie každá drahá kozmetika, ktorú si kúpite, je efektívna

No a potom si dajte (áno ešte pred rannou kávou) lyžicu kokosového oleja. "Patrí medzi superpotraviny a máme množstvo dôkazom, že pomáha nielen zhadzovať kilá intenzívnejšie, ale prispieva aj ku krajšej a hladšej pokožke. Ukazuje sa, že tuky so stredne dlhým reťazcom v kokosovom oleji, môžu zvýšiť metabolizmus a znížiť množstvo tuku, ktorý sa ukladá v tele ako reakcia vysokého príjmu kalórií."

"Dokonca už po mesiaci môžete vidieť hladšiu pokožku, ustupujúcu celulitídu a to, že ručička na váhe sa bude hýbať smerom nadol." A ako bonus je určite to, že jeho konzumáciou nám prirodzene klesá apetít. 

Zásady, ktorých sa dlhodobo držte:

  • ráno si choďte zabehať
  • doprajte si 30 ml kokosového oleja denne (nalačno)
  • pite aspoň 2 - 3 litre tekutín denne
  • jedzte prevažne zeleninu, polievky 
  • vyvarujte sa potravinám s obsahom rafinovaného cukru
  • obmedzte mliečne výrobky
  • obmedzte príjem alkoholu

 

- Najčítanejšie -