Presunúť na hlavný obsah

Raňajky zo superfoods, ktoré budú kraľovať roku 2021: Nebude vás nafukovať a schudnete

Zdravie

Časy, kedy ste si na raňajky dávali len kávu sú preč. Rok 2021 jasne hlási návrat raňajok, ktoré pozostávajú z týchto superfoods.

Rok 2021 sa bude niesť v znamení zdravia a s ním súvisiacim jedálničkom. Trend, kedy jediné, čo ste si ráno dali bola šálka horúcej kávy, je fuč. Dôraz na raňajky sa kladie čoraz viac a ak ste si k nim ešte nenašli cestu, veľmi radi vás na ne presvedčíme. 

Dôvod, pre ktorý veľa ľudí neraňajkovalo, bol ten, že sa po nich necítili hneď z rána komfortne. Nafúknuté brucho, zlé trávenie, jednoducho diskomfort. 

Čítajte: Najlepšie čaje na chudnutie: Tieto dokážu zrýchliť metabolizmus, spaľovanie tukov a znížiť krvný tlak

Ovsené vločky vás zbavia nafukovania a zlepšia trávenie

Základ dňa by mali tvoriť teplé raňajky. Ovsené vločky sú ideálnym štartérom dňa. Vysvetlíme však, prečo ich nejesť surové a za studena. Na to, aby ste si k nim našli cestu, musíte vyberať tie, ktoré sú rozdrvené na malé kúsky. Vyhnete sa tak tomu, že vám budú zostávať v krku a dráždiť vás, nehovoriac o úplne inej chuti. Vločky prevarte v horúcom rastlinnom mlieku – sójovom alebo ešte lepšie mandľovom, chutí vynikajúco. Stačí povariť päť minút, takto sa rozpustia a nasiaknu. 
Vďaka obsahu vlákniny sú ľahko stráviteľné a podporujú činnosť čriev.

Raw alebo horká čokoláda

Reč je o čokoláde, ktorá má naozaj vysoký podiel kakaa, teda nad 70-80%. Obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, vitamín E. Svoje zastúpenie tu má aj vitamín B. Okrem toho je zdrojom draslíku, ktorý znižuje tlak či horčíka, ktorý prispieva k uvoľneniu svalstva a predchádza vzniku kŕčov. Nájdeme v nej aj zastúpenie železa potrebného pre krvotvorbu či meď, ktorá posilňuje cievy.

Avokádo

Ak ste sa zľakli, čo robí medzi sladkými raňajkami avokádo, vyvedieme vás z omylu. Avokádo má samo o sebe neutrálnu chuť pripomínajúcu maslo. Ak zrelé avokádo zmiešate s banánom a horkou čokoládou, dosiahnete čokoládový puding. Kto chce môže použiť med alebo kokos. Avokádo obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, je bohatým zdrojom draslíka, vitamínu K, kyseliny listovej a vitamínu C. Je to tiež antioxidant. 

Neprehliadnite: Keď dovŕšite 35. rok života, začína starnutie: Aký je váš skutočný vek v porovnaní s tým biologickým?

Bobuľoviny

Silné antoxidanty, ktoré odďaľujú starnutie a sú dôležitou prevenciou voči kardiovaskulárnym a onkologickým ochoreniam. Znižujú vysokú hladinu cholesterolu a znižujú tlak. V závislosti od druhu bobuľovín sú bohaté na vitamíny, najviac však na vitamín C, K, ale aj E. Pomáhajú pri problémoch s trávením a omladzujú nielen telo, ale aj pleť.

- Najčítanejšie -