Presunúť na hlavný obsah

3 veci, ktoré vám v starostlivosti o pleť uľahčia život: Na toto nedajú odborníčky dopustiť

Krása

Pozrite sa na tajné triky, ktoré sa postarajú o vašu porcelánovú pokožku. Na čo nedajú skutočné odborníčky dopustiť?

Azda každá z nás túži po krásnej, zdravej pleti bez akné a vrások. Pretože, vyzerať očarujúco je  skrátka trendom súčasnosti. No a cesta ku krásnej pleti je možno oveľa jednoduchšia, ako ste zrejme predpokladali. Minimálne tieto veci vám ju uľahčia.

Neprehliadnite: VIDEO: Fullbody home workout, vďaka ktorému sa do leta dostanete do formy: Stačí vám 30 minút denne    

Masáž tváre pre pevnejšie kontúry

"Ja osobne odporúčam mojim pacientkám začať deň masážou tváre. Použite kocku ľadu a jemne ňou prechádzajte po tvári. Pokožka bude žiarivejšia, jemnejšia a pevnejšia. Aj samotné kontúry tváre budú časom pevnejšie. Následne by ste mali urobiť svoju klasickú rannú rutinu, teda použiť toner, sérum a krém. Ako starneme, je potrebné pleť stimulovať, aby sa prirodzene obnovovala," vysvetľuje MUDr. Eva Mengelev, dermatologička. 

Hydratácia ako alfa a omega 

Kvalitný pitný režim je dôležitý pre udržanie elasticity, hydratácie a pevnosti samotnej pokožky. Len mnohé z nás na takúto banálnu vec zabúdajú.Deň začnite dvoma pohármi vody. V tomto móda hydratácie zvnútra by ste mali pokračovať počas celého dňa.

Zbaví vás to škodlivých látok, toxínov a začne sa vám prečisťovať organizmus. Vynechajte však akékoľvek sýtené, ochutené nápoje, alkohol, kávu a dokonca aj čaje. 

Čítajte: Najlepšie čaje na chudnutie: Tieto dokážu zrýchliť metabolizmus, spaľovanie tukov a znížiť krvný tlak

Kokosový olej pre hladšiu a žiarivejšiu pleť

Perfektným tipom na úspešný boj proti vráskam a akné je obyčajný kokosový olej. "Natierajte ho na pokožku, pravidelne ráno aj večer a vrásky, či zápalové procesy sa vám budú vyhýbať. Nielenže jeho používanie ich vznik dokáže oddialiť, ale vďaka schopnosti udržiavať pružnosť pokožky, ju aj vyhladí."

"Zároveň má upokojujúce, hydratačné a antioxidačné vlastnosti. Vďaka tomu je vhodný pre všetky typy pleti, dokonca aj pre pokožku náchylnú na ekzém," prezrádza MUDr. Linda Gajdošévá, dermatologička. A to sa veru počíta v každom veku.

Faktory negatívne vplývajúce na našu pleť:

  • Alkohol
  • Nadmerné množstvá kofeínu
  • Nedostatok spánku
  • Diéty
  • Nedostatočný pitný režim
  • Veľa rafinovaného cukru
  • Stres

- Najčítanejšie -