Presunúť na hlavný obsah

5 neodmysliteľných pomocníkov pri líčení: Toto by malo byť taktiež základom vašej kozmetickej tašky

Krása

Čo všetko nosíte vo svojej kozmetickej taške? Ak tam nemáte tieto veci, rýchlo by ste to mali napraviť.

Nemyslíme tentokrát konkrétne skášľovacie produkty ako make-up, rúž či tiene, ale skôr pomôcky, ktorými si ich aplikujete. Nanášanie beauty produktov prstami je už pasé. Dnes hrajú dôležitú úlohu pri vytváraní líčenia pomocníci, ktorí to vedia urobiť o niečo efektívnejšie. 

Štetce

Tie vám uľahčia mnoho. A okrem toho šetria aj vašu peňaženku. Ako to? Samozrejme, kúpa všetkých,  čo i len základných štetcov, môže byť zo začiatku väčšou investíciou, ale neskôr ich vlastnenie skutočne príde vhod. Napríklad pri používaní štetca na make-up vám postačia skutočne dve-tri kvapky krycej bázy. Akonáhle si začnete make-up aplikovať štetcom alebo hubkami, začnete šetriť práve na ňom. A vzhľadom na to, že ide o produkt, ktorý používate viac-menej dennodenne, tak to naozaj oceníte.

Neprehliadnite: Ak chcete mať bezchybnú pleť bez vrások a akné, základom je správne čistenie: V tomto robia ženy najväčšiu chybu

Kliešte na riasy

Veľkú službu vám môžu urobiť aj klieštiky na mihalnice. Používať by ste ich mali zakaždým, keď si chcete dať špirálu. A pokojne ju môžete občas vynechať. Dvakrát si nimi vytočte riasy a uvidíte, ako ľahko sa vám zmení pohľad. Ak silou mocou chcete aplikovať aj špirálu, tak vám potom bude stačiť len jedna vrstva. 

Kefka na obočie

Ďalším pomocníkom je práve táto maličkosť. Skúste si očesať ňou jedno obočie a druhé nie. A teraz sa pozornosť pozrite na seba do zrkadla. Vidíte tu zmenu? A to v priebehu pár sekúnd. Keď nemáte čas hrať sa s make-upom, dokresľovaním a upravovaním obočia, postačia vám dva ťahy s týmto produktom a hotovo. Bez námahy môžete vyraziť. A noste túto kefku radšej vždy so sebou. 

Pozrite si tiež: Ako zatočiť s celulitídou: Lekárka má pre vás najúčinnejšie tipy od domácich produktov až po procedúry, ktoré fungujú

Navlhčené obrúsky

Určené na tvár, samozrejme. Rovnako dôležitý must-have produkt. Hlavne počas teplejších dní. Sú ženy, ktoré si i počas leta musia dávať na tvár make- up. A keď sa vám postupne pod nátlakom slniečka rozpadá, lepšie je ho upraviť, teda skôr zmyť. A práve tu prichádzajú na rad vreckovky, ktoré stačí vytiahnuť z kabelky a raz-dva máte po nedokonalom make-upe. 

Vazelína

Päticu pomocníkov uzatvára práve tento univerzálny produkt, ktorý môžete aplikovať na všetko - ruky, popraskanú kožičku, no rovnako tak má uplatnenie aj v make-upe. Vazelína je ideálna ako balzam na pery, ako rozjasňovač na lícne kosti či pod obočie a taktiež aj ako fixátor obočia. Tak vlastne na všetko. Jedno cestovné balenie si teraz čo najskôr prihoďte do svojej kozmetickej tašky aj vy.

Neprehliadnite: Cenná rada, ako vymazať strie z oblasti zadku: Zbavte sa týchto potravín, ktoré vám ho robia zbytočne väčším

- Najčítanejšie -