Presunúť na hlavný obsah

Cenná rada, ako vymazať strie z oblasti zadku: Zbavte sa týchto potravín, ktoré vám ho robia zbytočne väčším

Krása

Prezradíme vám potraviny, z ktorých vám rastie zadok zbytočne rýchlo. Vplyvom diét zase vaša pokožka zažíva šoky a dochádza k tvorbe strií v tejto oblasti.

Strie v oblasti zadku dokážu potrápiť nejednu ženu. Niekedy však úplne zbytočne. Stačí si uvedomiť, aké potraviny vpúšťame do svojho tela a čo potom v panike pred letom robíme – diétujeme. Táto nerovnováha nabaľovania tukov a ich rapídnom úbytku za krátky čas neprospieva ani našej pokožke. Nehovoriac o tom, že nielen pleť, ale aj celkovo pokožka potrebuje neustále disponovať kolagénom, ktorý jej zabezpečí elasticitu a mladistvý vzhľad.

Čítajte tiež: Najbohatší proteín v tele, ktorý je kľúčom k mladosti: Takto zvýšite jeho príjem v strave a spomalíte starnutie

Potraviny, ktoré zbytočne zväčšujú zadok

K spevneniu pokožky, a to aj tej na zadku neodmysliteľne teda patrí aj pohyb, predovšetkým cviky posilňujúce svalstvo na tejto ženskej partii. Kardio vám v tom totiž veľmi nepomôže a diéty už vôbec nie. Keď sme pri tej strave, strava tvorí 75-80% úspechu a kolísanie váhy odrážajúce sa na bruchu a zadku či stehnách závisí priamo od toho, čo jeme. Nasledujúci zoznam potravín vám prezradí, z ktorých najviac priberáme v oblasti zadku, naša pokožka sa zbytočne nafukuje a pri chudnutí zase rapídne chudne. Nemôžete sa potom čudovať, že to je miesto ako stvorené pre výskyt strií. 

Ryžové chlebíky nevedú k chudnutiu

Ryžové chlebíky patria medzi jeden z najväčších mýtov, ktoré ešte stále vnímame ako cestu k diéte či chudnutiu. Nie, nemáme na mysli len tie polomáčané v čokoláde či jogurte, ale aj tie „bez chuti“. Fitness tréneri a odborníci na výživu by vám k tomu dokázali povedať svoje. 
„Polystyrénové chlebíky“ majú vysoký glykemický index a v kombinácii s tým, že ich zjeme ešte aj veľa dochádza k rýchlemu ukladaniu tukov, neobchádzajúc ani zadok. V domienke, že chudneme a robíme pre telo maximum, si tak na seba lepíme jeden tukový vankúšik za druhým.

„Dlhý čas som jedla sucháre alebo lepšie povedané ryžové chlebíky, a to aj napriek tomu, že som cvičila a mám rada aktívny pohyb. O tom, čo robia s mojím telom, som sa dozvedela na rovinu až z úst môjho trénera, ktorý ma rýchlo vyviedol z omylu. Odvtedy som upravila jedálniček o viac bielkovín, vlákniny zo zeleniny a musím povedať, že výsledky na seba nenechali dlho čakať, za čo mu ďakujem,“ hovorí Nina (25).

Skrytý cukor, áno aj v sušenom ovocí

Kategória typu, myslíme si, že jeme zdravo a pritom do seba dávame viac cukru ako keby si dáme čerstvé ovocie. Presne toto robí s naším telom sušené ovocie v podobe manga, papáje, ananásu či banánov. Nehovoriac o tom, že pri jednej hrsti určite nezostaneme a zjeme toho omnoho viac. Cukor sa potom ukladá práve v oblasti zadku. Len si skúste niekedy prečítať zloženie na etikete, sme si istí, že zostanete nemilo prekvapené. 

„Je to už nejaký čas, čo cvičím a pohyb mám pravidelne. Stravu som si do tridsiatky vôbec nestrážila, ale je fakt, že potom som začala priberať a to najmä v oblasti zadku. Pátrala som po tom, čo mi to robí a okrem častého jedenia nadmiery slaných orechov to bolo sušené ovocie. Jedla som ho takmer denne a celý balíček ako snack, ktorý som mala vždy ráno alebo poobede po ruke,“ priznala svoju skúsenosť Romana (30).

Neprehliadnite: Mesačný detox, vďaka ktorému sa zbavíte celulitídy: 5 potravín vám v tom pomôže a svoj boj máte vopred vyhraný

Sladené nápoje ako skrytá hrozba

Niektorí ľudia si myslia, že sa stravujú zdravo, ale potom, keď sa pozriete na ich jedálniček zistíte, že to je len ich zatienený pohľad. Napríklad už len také sladené nápoje, ktorých sa veľa žien nevie vzdať, dokážu urobiť s telom výrazné zmeny, verili by ste tomu? 

„Dokázala som schudnúť okolo 8 kíl za dva mesiace už len tým, že som vyradila zo života kolu. Predtým som ju pila denne asi liter. Vôbec som si za ten čas neuvedomila, aký rozdiel v tele to dokáže urobiť,“ prezradila Martina (27), ktorá ihneď schudla a celkovo jej postava sa zmenila v rámci kriviek. Najväčšiu rolu zohral zrejme zadok, kde to bolo najviditeľnejšie.

- Najčítanejšie -