Presunúť na hlavný obsah

Dokonalý make-up v priebehu pár minút: Tieto pomôcky vám k tomu pomôžu

Krása

Každá žena túži po dokonalej pleti. A ak nám nebola nadelená prirodzenou cestou, stále existuje spôsob, ako sa ku nej dopracovať. Potrebujete len zopár správnych vecí.

Ak nepatríte medzi tie šťastné ženy ani vy, nemusíte vešať hlavu. V dnešnej dobe nie je veľmi ťažké tento problém zamaskovať. A to hlavne vďaka neustálej snahe všetkých beauty spoločnností prichádzať dennodenne s novinkami, ktoré sa časom menia na našich najvernejších pomocníkov. A navyše, ak viete, aké produkty používať, tak máte o jednu starosť menej.

Prečítajte si: Letný make-up a vylepšená verzia vašej vlastnej krásy: Dosiahnite žiarivý look ako od slnka zo Stredozemného mora

Absolútny základ

V prvom rade by si však každá žena s problematickejším typom pleti mala uvedomiť, že dokonalé zakrytie nedostatkov nestačí. Dôležitejšie, ako investícia do kvalitného krycieho mejkapu, je ošetrenie pleti. Všetky kozmetičky sa zhodnú v tom, že každý mesiac by ste sa mali zveriť do rúk odborníkov. A okrem toho je dôležitá aj domáca starostlivosť. Čistenie pleti každý deň, dostatočná hydratácia a peeling raz do týždňa by mali byť samozrejmosťou. A dokonalé odlíčenie tiež.

Mohlo by vás zaujímať: Pomôže pri akné, chudnutí, vyhladí vrásky a dodá energiu: Kokosová voda robí zázraky, tvrdí to aj dermatologička

Must-have

Okrem kvalitného mejkapu a podkladovej bázy sa vám môže vyplatiť aj investícia do profesionálnych štetcov. Minimálne dva – mejkapový a púdrový, by si mali nájsť miesto v kozmetickej taške aj u vás. Okrem nich však netreba zabúdať aj na ich čistenie. Na hygienu by práve ženy s problematickou pleťou mali dbať ešte viac.

Neprehliadnite: 7-dňový plavkový lastminute: Takto si vyrysujete postavu a so sebavedomím vyrazíte na pláž

Povinná výbava

Podkladová báza, korektor, mejkap a transparentný fixačný púder. To sú najpotrebnejšie a najdôležitejšie veci, pomocou ktorých si môžete vytvoriť dokonalú pleť. A do tohto zoznamu by sme pridali ešte jeden tip navyše – rozjasňovač, ktorý vďaka technológii „hviezdneho prachu“ napomáha rozjasniť aj tú najunavenejšiu pleť. 

FEMINITY TIP: Tipy na správne produkty nájdete vo fotogalérii

- Najčítanejšie -