Presunúť na hlavný obsah

Pomôže pri akné, chudnutí, vyhladí vrásky a dodá energiu: Kokosová voda robí zázraky, tvrdí to aj dermatologička

Krása

Kokosová voda je doslova dokonalý elixír. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko dokáže. Nielenže budete vyzerať mladšie, ale navyše vám dodá množstvo energie.

Čoraz častejšie začína hovoriť o kokosovej vode, ako o superpotravine, ktorá si v našom jedálničku zaslúži popredné miesto. Pokojne ju môžete piť aj vo väčšom množstve, nakoľko má veľmi nízky obsah tukov, zasýti vás a dokonca eliminuje chuť k jedlu. No dokáže oveľa viac! Viac pre krásu a naše zdravie.

Zdravotné benefity, ktoré sú nepopierateľné

"Kokosová voda je jedným z najväčších zdrojov elektrolytov na svete. Má veľmi podobné zloženie ako ľudská krvná plazma. Práve preto sú známe aj jej mnohé zdravotné benefity. Určite treba spomenúť, že pomáha pri črevných problémoch, nakoľko obnovuje vnútornú mikroflóru, výborná je pri rôznych zápaloch, či ťažkosttiach s obličkami, dokonca eliminuje kŕče. Má totiž vysoký podiel draslíka a minerálnych látok," vysvetľuje MUDr. Slavomíra Rajek, dermatologička.

"Ja tvrdím, že stačí vypiť denne 40-50 ml a podporíte svoj imunitný systém. Budete sa cítiť vitálnejšie, plní energie a dokonca je možné, že sa zbavíte aj chronickej únavy."

Neprehliadnite: VIDEO: Fullbody home workout, vďaka ktorému sa do leta dostanete do formy: Stačí vám 30 minút denne

V značnej miere pomáha pri detoxikácii a chudnutí

Neobsahuje tuky ani cholesterol, má nízky obsah kalórií a práve preto si ju môžete dopriať počas celého dňa. "Výborné je brať si ju aj do fitka, nakoľko dodáva telu energiu, no narozdiel od športových nápojov je bez konzervačných látok a pridaných sladidiel."

Skvele funguje ako detoxikačný nápoj, vďaka vysokému podielu enzýmov. Navyše v značnej miere aj urýchľuje spaľovanie. 

Prečítajte si: Slovenka Katka vymyslela 12-týždňový program Bubble Butt: Vyčarí vám dokonalú postavu aj bez posilňovne

Dokonalý beauty pomocník

Ak ju budete piť pravidelne, uvidíte zmenu aj na svojej pokožke a vlasoch. "Skvele funguje pri suchej a mastnej pleti a navyše eliminuje z dlhodobého hľadiska aj prejavy akné. Úplne postačí, ak si pár kvapkami, pretriete tvár a po niekoľkých týždňoch uvidíte ten rozdiel." Keď ju zmiešate s olivovým olejom, máte výbornú kúru na vlasy. Tak čo, idete to skúsiť so zemnou pitného režimu? 

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe