Presunúť na hlavný obsah

Viete, aký je rozdiel medzi bronzerom, rozjasňovačom či lícenkou? A ako ich správne používať?

Krása

Nikto učený z neba nespadol, preto ak preferujete denno-denné líčenie, bolo by možno dobré si osvojiť niektoré zásadné rozdiely medzi jednotlivými produktami a zistiť, ako ich čo najefektívnejšie používať.

Občas je veľmi náročné vyznať sa vo všetkých beauty produktoch. Hlavne, ak ich nakupujete skôr na základe odporúčania kamarátok a známych, než by ste vedeli presne, čo chcete. Preto sa občas môže stať, že nakoniec výsledný efekt nie je taký, aký ste si predstavovali. Aby ste sa tomu do budúcna vyvarovali, prinášame vám malý prehľad o tom, aký je najväčší rozdiel medzi bronzerom, rozjasňovačom a lícenkom a čo a ako by ste mali používať. 

Prečítajte si: 7 tipov, ako zvýšiť svoju príťažlivosť: Stačí zmeniť niektoré veci a atraktivita pre opačné pohlavie sa znásobí

Rozjasňovač

Rozjasňovače sú produkty, ktoré odrážajú svetlo a ktoré môžete nájsť v tekutej podobe, v podobe krému alebo prášku. Slúžia na zvýraznenie pleti a po ich nanesení pleť rozžiaria a dodajú jej svieži vzhľad. Keď sa nanášajú jemne a na správne miesta, oživia mdlú alebo starnúcu pleť, môžu ju rozžiariť a súčasne zvýrazniť črty tváre. Rozjasňovač zvýrazní rysy vašej tváre, rozžiari pokožku. Jeho výhodou je, že pôsíb jemne, prirodzene a akýmsi spôsobom dopĺňa make-up a je akousi bodkou vášho základu. Nanášať by ste ho mali do kútikov oči, pod obočie, na špičku nosa a nad hornú peru (do jamky) a to vo veľmi jemnom množstve.

 

Bronzer

Čoraz viac populárnym je opäť bronzer. Mnoho žien si ho pletie práve s rozjasňovačom. Ale to je skutočne zásadná chyba. Bronzer môže slúžiť do istej miery ako korektor. Dokáže zjemniť črty vašej tváre. Nie je to však ani púder, takže rozhodne by ste si ho nemali nanášať na celú tvár. Bronzery dodájú vzhľadu opálený nádych, preto je populárny hlavne počas jarných a letných mesiacoch. Aby líčenie bronzerom pôsobilo prirodzene, vyvarujte sa tvrdým a tmavým líniám a nanášajte ho vždy do stratena. Bronzer nanášajte len jemne na nos, spánky a lícne kosti, prípadne hrany vašej sánky. Odtieň si vždy vyberajte max. o jeden stupeň tmavší, ako je farba vašej tváre. 

Mohlo by vás zaujímať: Farba rúžu, ktorá podčiarkne vašu osobnosť: Viete, aký odtieň je pre vás najvhodnejší?

 

Lícenka

Tá má jedinu funkciu - zváraniť vaše lícne kosti. Nič viac, nič menej. Dodáva celému make-up šťavnatý vzhľad, bez ohľadu na to, či si vyberiete krémovú, tekutú akebo púdrovú lícenku. Nikdy sa neoplatí miešať bronzer a lícenku dokopy. Vyberte si jedno alebo druhé. Mohli by ste tak docieliť zbytočne výrazný alebo lacný efekt. Lícnu farbu voľte marhuľovú pre jemnosť, alebo ružovú pre prirodzenosť a vždy ich nanášajte skôr objemným guľatým štetcom a opäť veľmi jemne. 

Neprehliadnite: Beauty prešľapy, ktoré by už mali byť dávno minulosťou, no mnohé ženy ich stále opakujú. Robíte toto i vy?

Ktorý produkt používať najradšej?

spolu hlasovalo 188 ľudí

Bronzer
48
Všetky
26

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus